Akıllı Girişimciler Pokemon Go'yu Fırsata Çevirdi

Akıllı girişimciler Pokemon Go'yu fırsata çevirdi

Akıllı Girişimciler Pokemon Go'yu Fırsata Çevirdi

Bu kadar hızlı olacağını gerçekten beklemiyorduk, Pokemon Go şimdiden büyük bir pazar yaratacağının sinyallerini vermeye başladı. PokeWalk adında kurulan yeni bir girişim, sizin için sokaklarda yürüyor ve karşılaşılan pokemonları yakalıyor. Fiyatlarıyla da dikkat çeken PokeWalk, 4 milyon dolarlık fon ile Silikon Vadisi'nde bakalım neler yapacak. 

En son Grand Theft Auto 5 çıktığında bu kadar sansasyon yarattığını hatırlıyorum. Çıkmasına günler kala başlayan heyecan, çıktıktan 3 yıl sonra bile devam ediyor. Pokemon Go ise çıktığı günden bu yana inanılmaz indirilme sayısına ulaştı ve mobil pazarın büyük bir kısmını ele geçirecek gibi görünüyor. Bunu fırsat bilen girişimciler de Pokemon Go üzerinden büyük bir pazar oluşturma derdinde. PokeWalk'da bunlardan biri ve sizin yerinize sokağa çıkıp yürümeyi ve karşılaşılan pokemonları yakalamayı vaad ediyor. 

Fiyatları 10 dolar ile 20 dolar arasında olan PokeWalk, profesyonel koşucularla birlikte çalışıyor ve 1 milyon mil yol yaptıklarını belirtiyor. Sizleri bilmem ama bu hizmetten faydalanacak çok sayıda insan olduğuna eminim. Bakalım ilerleyen dönemlerde başka nelerle karşılaşacağız. 

Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı ve Pil Ömrü ile İlgili Önemli İpuçları

Google'ın 1 Nisan Şakası 2016'da Gerçek Oldu

YORUMLAR