Akıllı Saat Pebble 275.000 Adet Ön Satış Yaptı

Akıllı Saat Pebble 275.000 Adet Ön Satış Yaptı

Geçtiğimiz yıl içerisinde Kickstarter'da karşımıza çıkan akıllı saat Pebble, kendi sitesi üzerinden 190.000 ön satış yaparak toplamda 275.000 ön satış rakamına ulaştı. Kickstarter vitrinine çıktıktan sonra büyük ilgi görerek hedeflenen bütçenin .000 fazlasını toplayan ve destekçilerinin artmasıyla birlikte kendi sitelerinden ön satışa devam etti. 

Ürünün bulucusu Eric Migicovsky yaptığı açıklamada, Pebble'ın dünyaca ünlü elektronik ürün satışı yapan Best Buy'da satışa çıkışından sonra kısa bir süre içerisinde bir çok Best Buy mağazasında hızla tükendiğini söyledi. Bu durumdan gayet memnun olduklarını belirten Eric Migicovsky, Kickstarter'dan sonraki 10 aylık süreci geride bırakırken bu süre zarfında ön satış yaptıkları müşterilere ve Kickstarter'daki destekçilerine Pebble'ın ulaşmasıyla ilgilendiklerini belirtti. Dünyanın her yerinden alıcıları ve destekçileri olan Pebble'ı zamanında ve güvenli olarak teslim etmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını söylediler.

Eric Migicovsky şirket olarak 3. şahıs araç ve programlarına destek vermeye odaklandıklarını belirtirken bunun onlar için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Pebble üretilen ilk akıllı saat olmamasına rağmen akıllı saatler günümüzde hala popüler değiller. Sony geçtiğimiz hafta 2. akıllı saatini çıkartarak bu piyasaya egemen olma isteğini sürdürüyor. Akıllı saat Pebble'ın başladığı gibi iyi şekilde gitmesi durumunda, yakın bir süre içinde Google veya Apple tarafından alınabilme ihtimali yükseltiyor.

Tumblr'ın Mobil Uygulamaları Güncellendi

YORUMLAR