Akıllı Saatler Arabanızı da Kontrol Edecek

Akıllı Saatler Arabanızı da Kontrol Edecek

Hyundai sahipleri yaşadı. Blue Link saatler Hyundai arabaların uzaktan kumanda edilmesine olanak verecek. Blue Link uygulaması CES 2015’teki şovundan sonra Hyundai ile anlaşmasını yaptı.

Hyundai ve Blue Link işbirliği ile gerçekleştirilen uygulama 2015 yılı içinde ve gelecek tüm modellerde arabaların uzaktan komutlar almasına olanak veriyor. Blue Link kullanıcıları arabalarını uzaktan çalıştırabilecek, durdurabilecek, kapıları kilitleyip açabilecek, farları açıp kapayabilecek hatta korna bile çalabilecekler.

Bunun yanı sıra Blue Link saatler navigasyon da yapabiliyor. Arabaya bindikten sonra GPS yardımıyla kol saatinizi bir harita gibi kullanabilmeniz de mümkün.

Hyundai sahiplerinin James Bond gibi hissedeceklerini söyleyen Hyundai Motors yetkilisi Frank Ferrara, Hyundai’nin sürücülere sunacağı daha pek çok yenilik üzerinde de çalıştıklarını ifade etti.

Android saatlere bir uygulama olarak da yüklenecek olan bu sistemin çok yakında Apple Watch'ı da desteklemesi bekleniyor. Böylelikle akıllı aatlerin kullanılacağı alanların da yavaş yavaş çoğalmaya başladığını da tanık oluyoruz.  

Android Wear Akıllı SaatFotoğrafları

Akıllı Saat Pebble Sahipleri Paypal Uygulamasını Kullanabilir

Alcatel'den iOS ve Android Cihazlarla Uyumlu Akıllı Saat

YORUMLAR