Akıllı Saatlerde Batarya Sorunu Kökten Çözülüyor

Indiegogo tarafından duyurulan ve piyasaya sürülmesi planlanan “Matrix Powerwatch” ile şarj problemi ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Akıllı Saatlerde Batarya Sorunu Kökten Çözülüyor

Günümüzde, gelişen teknolojinin bize sunduğu güzelliklerden bir tanesi de akıllı saatler. Piyasada birçok farklı markanın yer almasına rağmen, hepsinin ortak problemi batarya sürelerinin kısa olması gibi görünüyor.

Takdir edersiniz ki, akıllı saatler birçok özelliğe sahip olmalarına rağmen, bataryalarının verimsizliği ve sürekli şarj edilme ihtiyaçları kullanıcı kitlesini çileden çıkarabiliyor.

Indiegogo tarafından duyurulan ve piyasaya sürülmesi planlanan “Matrix Powerwatch” ile şarj problemi ortadan kalkacak gibi görünüyor. Bunun ana sebebi ise saatin vücut ısısıyla çalışıyor olması. Piyasada bulunan Apple, Samsung, Motorola markalı renkli ekranlı akıllı saatlerden farklı olarak Matrix Powerwatch siyah beyaz ekran ile çıkacak. Aynı zamanda bu akıllı saat sadece temel işlevleri barındırıyor.

Termoelektrik teknolojisi ile çalışan Matrix Powerwatch kola takıldığı anda insan vücudunu bir batarya gibi kullanıyor. Koldan çıkarıldığı anda kapalı güç moduna geçebiliyor, mevcut bütün bilgileri bellek hafızasına kaydedebiliyor. İddiaya göre, Matrix Powerwatch, antrenman esnasında yakılan kalori miktarını, piyasada bulunan diğer saatlere kıyasla daha doğru olarak gösterebiliyor. Vücudun ısınmasına bağlı olarak, akıllı saat veri toplamaya başlıyor ve çıkarıldığında bilgileri kaydediyor.

Matrix Powerwatch henüz prototip aşamasında. Buna rağmen batarya ihtiyacı olmayan bir akıllı saatin geliştirilmesi teknoloji severleri epey mutlu edecek gibi görünüyor. Indiegogo, bu akıllı saatin Temmuz 2017’ den önce kullanıcılarla buluşamayacağını da bildiriyor. Başlangıç fiyatının 99 dolar civarında olacağı ön görülmüş. Matrix Powerwatch proje detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Lazertouch Düz Yüzeyleri Tablete Çeviriyor

Arabanızda Telefonunuzun Şarjı Mı Bitti? Artık Problem Değil

YORUMLAR