Akıllı Telefon Satışlarının 2017 Yılında 1.5 Milyara Ulaşması Bekleniyor

Akıllı Telefon Satışlarının 2017 Yılında 1.5 Milyara Ulaşması Bekleniyor

Günümüzde 7 milyara ulaşan dünya nüfusu giderek artıyor ve hızla artmaya devam edecek. Bu süreçte artan nüfusa bağlı olarak, gelişen dünyada olumlu ve olumsuz birçok süreç bizleri beklemekte. Halihazırda düşünülmesi gereken birçok sorun var. Herkese yetecek kadar yiyecek ve su olacak mı? Ülkeler birbirlerine paralel olarak gelişme gösterebilecekler mi? Yoksulluk ve insan ticareti nasıl şekillenecek?

Cevaplanması oldukça zor birçok soru var. Ancak kesin olan şey şu; akıllı telefon sektörü yakın gelecekte küçülmeye gidecek gibi gözükmüyor. Teknoloji ile iç içe olan hayatımız ve yenilikleri takip etme arzumuz da zaten bunu açıkça gösteriyor. Akıllı telefonların günlük yaşantımızda sağladığı kolaylıklar, belli bir süre sonra onları vazgeçilmez hale getiriyor.

Akıllı telefon sektörünün giderek büyüyeceğinin diğer bir göstergesi de IHS’in yeni raporu. Bu rapora göre akıllı telefon satışları önümüzdeki birkaç yıl içinde ciddi ölçüde büyüme potansiyeline sahip. Rapordaki verilere göre 2017 yıllında yaklaşık 1,5 milyar adet akıllı telefon satışı gerçekleşmesi bekleniyor. IHS önceki raporlarında bu satış rakamlarının 1 milyar kadarının Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar olacağını da belirtmişti.

Tabii ki bu rakamlar tahmini. Resmi olarak ilan edilemeyen bu verileri, Andoid’e rakip diğer şirketlerin yalanlamaları da olası. Bizi asıl ilgilendiren konuysa tüm ülkelerde akıllı telefon sektöründeki sürekli büyümenin, yeni çıkacak olan uygulamaları nasıl etkileyeceği. Birbirine rakip akıllı telefon üreticilerinin, yeni çıkartacakları uygulamalarla, günlük yaşantımızı daha da kolaylaştıracağını ve akıllı telefonları daha fazla arzu edilir hale getireceklerini tahmin ediyoruz.

Google Android 4.3'ü mü Tanıtacak?

YORUMLAR