Akıllı Telefon Şeklinde Tabanca Yapıldı

Akıllı Telefon Şeklinde Tabanca Yapıldı

Tabanca şeklinde telefon kılıflarının piyasada olduğunu hatta bu aksesuarların toplu mekanlarda sıkıntı tarattığını biliyoruz. Ancak bu sefer durum oldukça ciddi.

Daha önce Silah Gibi Görünen iPhone Kılıfı Polisi Harekete Geçirdi haberimizden hatırlarsınız. Bu sefer durum daha ciddi çünkü akılı telefon gibi görünen bir tabanca üretildi. 380 kalibrelik Ideal Conceal markalı silah tamamen katlanabiliyor ve bir tabanca olduğu asla anlaşılmıyor. Böylece hiç dikkat çekmeden taşınabilen silah, kötü niyetli kişiler tarafından tehlikeli amaçlar için kimseye sezdirmeden kullanılabilir. Silah sadece 2 mermi taşıyabiliyor.

Ideal Conceal isimli üretici 395 dolarlık silahı üretiyor olmalarının mantığını silahlarını gizlemek zorunda kalan insanların artık böyle bir endişe taşmamalarını engellemek olduğunu söylüyor. Bu sayede insanların taşınan silahı gördüklerinde sahibine ters ve dik bakışlar atmayacaklarını, hatta asla bir silah taşındığını farkına varılmayacağının da altını çiziyor. Ancak silahı kullanmak için şeklinin bozulması elbette yine çevrede bir ürperti yaratacaktır diye düşünüyoruz.

Öte yandan sivil güvenlik otoritelerine göre toplu mahallerde bu tip bir cihazı taşımak hala yüksek risk taşıyor. Şirket her ne kadar bu silahın suç işlemeye çok yatkın olmadığını savunsa da insanoğlunun ne yapacağı belli olmaz diyoruz. 

Silah Gibi Görünen iPhone Kılıfı Polisi Harekete Geçirdi

YORUMLAR