Akıllı Telefon ve Tabletleriniz ile Seçmen Sorgulamanızı Yapabilirsiniz

Akıllı Telefon ve Tabletleriniz ile Seçmen Sorgulamanızı Yapabilirsiniz

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Yüksek Seçim Kurulu vatandaşlarımızın seçmen sorgulama işlemlerini mobil cihazları üzerinden gerçekleştirebilmesi için geliştirilen uygulamaları marketlere koydu.

YSK'nın resmi mobil uygulaması olan ''Seçmen Sorgulama'', Android, iOS ve Windows Phone uygulama marketlerden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için hizmet veren uygulamalar üzerinde herhangi bir problem yaşamadan kısa bir süre içerisinde gerekli seçmen bilgilerini kontrol edebiliyorsunuz.

Sade bir tasarıma sahip olan uygulamanın her 3 versiyonu da aynı şekilde hazırlanmış. Uygulamayı yükledikten sonra seçmen sorgulaması yapabilmeniz için bazı bilgilerin yanınızda bulunması gerekiyor. Sorgulama için gerekli bilgiler:

  • TC Kimlik No
  • Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl
  • Cilt No
  • Aile Sıra No
  • Sıra No

Sorgulama işlemine başlamadan önce kimliğinizi yanınızda bulundurursanız daha hızlı zamanda işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yakın zamanda gerçekleştireilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri bildiğiniz üzere ilk defa halk tarafından oylanacak. Bu seçim öncesinde kendinizin, aynı hanede birlikte yaşadığınız yakınlarınızın ve aynı binada oturduğunuz kişilerin bilgilerini uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Askı dönemi geçtikten sonra ise sandık alanı bilgilerini kontrol edebilirsiniz.

Seçimlerden önce mutlaka seçmen sorgulamanızı yaparak bir yanlışlık var ise düzeltilmesi için gerekli başvuruları yapmanızı öneririm. Seçmen Sorgulama uygulamalarını indirebilmek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz.

Yeni Bir Akıllı Telefon Aldığınızda Yapmanız Gerekenler

YORUMLAR