Akıllı Telefona Daha Hızlı Şarj İmkanı Sağlayan USB Kablo

Akıllı Telefona Daha Hızlı Şarj İmkanı Sağlayan USB Kablo

Direk elektrik ve bilgisayara bağlı USB kablo aracılığıyla akıllı telefon şarj etmenin birbirinden farkı olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. SONICable ile daha hızlı ve daha verimli bir USB şarj olanağı yakalayabilirsiniz. 

Hepimizin akıllı telefonlarımızla standart bir sorunu var; şarj süresi ve hızı. Direk telefonla beraber gelen kablolarla şehir elektriği kullanarak yapılan şarj ile bir USB kablo aracılığı ile bilgisayar ve Mac’lerden yapılan şarj arasında çok fark var. Birincisi PC ve Mac'lerden gelen elektriğin amperi düşük, bu yüzden şarj beklenenden daha uzun sürüyor. İkincisi gerçekten bu kadar beklemeye gerek var mı?

Normal şartlar altında standart bir akıllı telefon bataryası 1,5 amperden daha fazla elektrik akımıyla şarj olabiliyor. Ancak telefon şirketleri bunu 0,5 amperle sabitlemiş durumdalar. Bu noktada yeni bir ürün olan SONICable devreye giriyor. 27 dolarlık bu yeni USB kablo, telefona daha az amper gönderen PC ya da Mac USB çıkışlarından daha fazla güç elde edebiliyor. 1,2 metre standart uzunluğa sahip olan SONICable, Mart ayında piyasalarda olmaya hazırlanıyor.

Öte yandan SONICable eski Mac ve PC'lerde pek işe yaramıyor. Hatta bazı zamanlarda tam güçle şarj edebilmek için şarj anında bilgisayarları hiç kullanmamak gerekiyor. 

Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Sahte Şarj Aleti Bastığınız Her Tuşu Kaydediyor

Şarj Ederken Cüzdanınızı Boşaltan Şarj Teknolojisi

Tabletlerin Şarj Ömrünü Uzatan 5 İpucu

YORUMLAR