Akıllı Telefonları Gelecekte Çok Farklı Eşleştireceğiz

Akıllı Telefonları Gelecekte Çok Farklı Eşleştireceğiz

Bluetooth kullanarak cihaz eşleştirmenin ya da NFC sisteminin (Yakın Alan İletişimi) geçmişte kalacağı günler çok yakın. Cap-Cam sayesinde çok yakında tüm akıllı telefonlar yanlarını gittikleri, bir ekrana sahip olan elektronik cihazla ve birbirleriyle eşleşebilecekler.

Bir televizyon, bilgisayar, dizüstü gibi cihazlarla akıllı telefonunuzun eşleşebildiğini düşünün. Bu cihazlarda olan resimleri anında kendi akıllı telefonunuza indirmek müthiş olmaz mıydı? Çok yönlü bütünleşebilen Cap-Cam sistemi geçenlerde yapılan ACM International konferansında tanıtıldı. Sistemi, markası ve modeli ne olursa olsun tüm telefonların anında farklı cihazlarla eşleşebilmesini sağlıyor.

Sıfır saniyede hiçbir ayar yapmaya ve menülerde kaybolmaya gerek olmadan akıllı telefonları cihazlarla eşleştiren Cap-Cam yeni bir donanım ve reklam panolarına, TV setlerine ve benzeri eşleşmek isteyebileceğiniz elektronik aletlere yerleşecek. Böylelikle bir dijital fotoğraf albümünden istediğiniz fotoğrafları duvar kağıdı olarak akıllı telefonunuzda kullanmaya başlayacak ya da dosyaları telefonunuza aktarabileceksiniz.

Cap-Cam yüzeyi birden fazla telefonun üzerine bırakılarak cihazlar arası eşleşme de destek verebiliyor. Tek şart akıllı telefonlarla eşleşecek olan elektronik cihazların Cap-Cam uyumlu bir ekrana sahip olmaları. 

Arkadaşlarınıza Bluetooth İle Para Gönderin

YORUMLAR