Akıllı Telefonlarımızı 15 Dakikada Şarj Edebileceğiz

Akıllı Telefonlarımızı 15 Dakikada Şarj Edebileceğiz

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, Mobil Dünya Kongresi’nde telefonları sadece 15 dakikada tam şarj edebilen yeni batarya teknolojisini tanıttı. Plus modeller haricinde pil kapasitesi düşük onlarca akıllı telefon modeliyle karşılaştığımız şu günlerde oldukça ilgi çekici bir teknoloji.

Günümüzde amiral gemisi sınıfı akıllı telefonların bile bataryaları günü yoğun kullanımda rahatlıkla kapatacak seviyede değil. Daha büyük bataryaların kullanıldığı plus modellerinde de fiyat farkı oluştuğundan pil çoğu kullanııcının ortak derdi. Bu sorunu gören firmalardan birisi olan Oppo, Super VOOC adını verdiğini çoğu kullanıcıyı etkileyen yepyeni bir pil teknolojisini MWC 2016’da tanıttı.

Şu anda prototip aşamasında olan Super VOOC adını taşıyan batarya teknolojisi 2500 mAh batarya sahip telefonunun şarj düzeyini yüzde 0’dan yüzde 45 seviyesine 5 dakika gibi çoğumuzun güleceği bir sürede çıkarıyor. Telefonun yüzde 100 şarj olması 15 dakika sürüyor. Bu noktada doğal olarak akla gelen ilk soru Telefonun bu denli hızlı şarj olması patlama gibi olumsuz durumlara yol açar mı? oluyor. Oppo, ısınma konusunda endişenin yersiz olduğunu, telefonun bataryasına da negatif etki etmediğinin altını çiziyor.

Hızlı şarj teknolojisinin yaygınlaşmaya başladığı günümüzde ülkemizde telefonların fiyatlarını da düşündüğümüzde firma tarafından olumsuz bir açıklama yapılmamasına karşın pek sıcak bakılacak gibi duran bir teknoloji değil. Oppo’nun yeni pil teknolojisini kullandığı cihazlarını bu yılın sonlarında görebiliriz.

OPPO Fotoğraf Çekme Odaklı F Serisi Akıllı Telefonlarını Duyurdu

YORUMLAR