Akıllı Telefonlarınızda Olmasını İsteyeceğiniz 7 Özellik

Akıllı Telefonlarınızda Olmasını İsteyeceğiniz 7 Özellik

Birkaç yıldır özellikle gelişen akıllı telefon pazarı içerisinde, akıllı telefon üreticileri kendi ürünlerini diğerlerinden daha üstün kılabilmek için kendilerine has benzersiz özellikler ekliyorlar. Gerçekten popüler olan ama kendi markasına ait olan bazı özellikler keşke her akıllı telefonda bulunsa.

İşte üreticilerin telefonlarına eklediği benzersiz 7 özellik. Bu özelliklerin hepsine sahip olmak isteyeceksiniz.

Stereo Hoparlör

Her kullanıcı HTC'nin ünlü çift hoparlörlü amiral gemisi olan One'da yer alan BoomSound hoparlörler ile müzik keyfini tatmak ister. Özellikle One M9'da Dolby ile ortaklığa giden HTC, ses konusunda yine zirvedeki konumunu pekiştirdi. Ama sadece hoparlörü için ya da maddi koşullardan ötürü telefonu almaya cesaret edemeyiz. Keşke sahip olduğumuz telefonlarda da stereo hoparlör olsa!

Su Geçirmezlik

Sony'nin üst düzey akıllı telefonları için geliştirdiği su geçirmezlik özelliği ilk başta, gereksiz bir özellikmiş gibi algı yaratsa da artık tüm akıllı telefonlar için vazgeçilmez bir özellik haline geldi. Her an masada yanımızdan ayırmadığımız kıymetlimiz, sakar bir arkadaşımızın üzerine içecek devirmesi tehlikesiyle karşı karşıya! Geçen yıl Galaxy S5'te bu özelliğe yer veren Samsung, Galaxy S6'da bu özelliği es geçti.

Multi Ekran

Tek bir ekranda birden çok işlem yapmayı kim istemez? Samsung'un öncülüğünü yaptığı bu özellik yeni nesil LG cihazlara da eklendi. Akıllı telefonların artık 64 bit işlemciler ve 4 GB RAM ile birlikte çalıştırıldığını göz önüne alırsak, multi ekranla işlemler yapmak telefon için yük olmaktan çıkıyor.

S-Pen

Samsung'un özellikle Note telefonlarıyla hayatımıza dahil ettiği S-Pen'ler gittikçe popülerleşiyor. S-Pen beraberinde getirdiği yazılımsal özelliklerle kullanıcılara kullanımda büyük kolaylık sağlıyor. Ekranların gittikçe büyüdüğü akıllı telefon sektöründe artık kalem opsiyonu getirilmeli, değil mi?

Sessiz Tuşu

Apple'ın iPhone cihazlarında yer verdiği bu fiziksel tuş ile çok kolay bir şekilde telefonlarımızı sesli/sessiz modlarına alabiliyoruz. Diğer türlü, bir cihazı sessize almak için uyandır > kilidi aç > bildirim çubuğunu aşağı çek  ve sessiz tuşuna dokun adımlarıyla uğraşmaktayız. Tek tuşla telefonumuzu susturmanın zamanı gelmedi mi?

İki Tonlu Led Flaş

Telefon kullanıcıları flaş kullanmayı tercih etmese de, ışığın çok yetersiz olduğu ortamlarda flaş önemli bir işleve sahiptir. Özellikle iPhone'ların benimsediği çift tonlu led flaşla fotoğraflar yetersiz ışıkta bile gerçeğe daha yakın tonlarda çekilebiliyor. Bu özellik iPhone'da varken neden başka hiçbir Android telefonda yok, doğrusu enteresan.

Parmak İzi Tarayıcısı

Apple, iPhone 5S'te dokunmatik parmak izi tarayıcısını kullanarak bu konuda öncü firmalardan biri oldu. iPhone 6, iPhone 6 Plus, Meizu MX4 Pro ve Galaxy S6/S6 Edge modellerinde dokunmatik parmak izi tarayıcılar kullanıldı. 2016 yılında ise diğer markaların amiral gemilerinin bu özelliği taşıması bekleniyor.

İşte iPhone 7'nin Kamera Özellikleri

Android Cihazınız Yakında El Yazınızı Tanıyacak

YORUMLAR