Akıllı Telefonunuza Bağlı Uçan Kamera: ZANO

Akıllı Telefonunuza Bağlı Uçan Kamera: ZANO

Fotoğraf çekmek insanoğlunun en büyük tutkularından biri haline geldi. Yaşadığımız her anı, ettiğimiz her sohbeti ve yediğimiz her yemeği çevremizle paylaşır olduk. Hareket alanımız ise hep sınırlı kaldı. Kolumuzun yetişeceği veya çeşitli aparatlarla desteklediğimiz açı genişletme çalışmaları da çoğu zaman sonuçsuz kalınca bizi bu dertten kurtaracak harika bir proje geliştirildi: ZANO

ZANO son zamanlarda gördüğümüz en yaratıcı Kickstarter projelerinden. Kendisini tanımlamak gerekirse; avuç içine sığacak kadar küçük, rahat taşınabilir ve HD video çekme özelliğine sahip uçan bir kamera. Diğer muadillerinden ayrılan en önemli özelliği ise akıllı cihazlarımıza bağlı olarak kullanılması. Yani Wi-Fi ile akıllı telefonumuza ya da tabletimize (Android ve iOS) çok kolay bir şekilde bağlıyor ve bu uçan kameramızı kontrol edebiliyoruz.

Bildiğimiz kameralardan çok daha akıllı olan ZANO’nun yapabildikleri sadece fotoğraf ve video çekmekte değil. Sizden koptuğunu anladığında ya da pili bitmeye yakın olduğunda otomatik olarak yanınıza dönebiliyor. Dilerseniz serbest uçuş modu ile cihazınızı algıladığı herhangi bir yerden kullanabilir veya ‘Beni takip et’ diyerek peşinizden de koşturabilirsiniz.

Kontrol panelide kullanıcıların kolay anlayabileceği şekilde geliştirilmiş:

Yaşadıklarımızı ölümsüzleştirmek yıllar sonra geriye dönüp baktığımızda yüzümüzde hoş bir gülümseme bırakıyor. ZANO’da bu amaçla geliştirilen, insanların hayatını kolaylaştırmak için varolan projelerden sadece biri. Değeri bilinmiş olacak ki 125 bin Sterlin ile girdiği Kickstarter’da şimdiden 936 bin Sterlin toplamış. Ayrıntılarını görmek için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Microsoft Lumia 1330 Hakkında Yeni Sızıntılar Paylaşıldı

YORUMLAR