Aksiyon Filmi Gibi iPhone Soygunu Gerçekleştirdiler!

Aksiyon Filmi Gibi iPhone Soygunu Gerçekleştirdiler!

Hollanda'da yaşanan ve "Hızlı ve Öfkeli" filmindeki sahneleri aratmayan soygun herkesi şaşırttı. Hareket halindeki Apple iPhone yüklü bir tırdan toplam değeri 590.000$ olan iPhone'lar çalındı.

Hollanda polisinin yaptığı açıklamalara göre 5 kişilik Romanyalı bir soygun ekibi iPhone yüklü tırı takibe aldı. Kullandıkları minibüs ile tırın arkasına yaklaşan zanlılar Horst bölgesine yakın olan ve A73 olarak adlandırılan otoyolda tırın üzerine atlayarak soyguna başladı. 

İki araç otoyolda peşpeşe ilerlerken, çaldıkları iPhone dolu kargo kutularını arkadaki minibüse aktaran zanlıların kullandığı minibüsün de bu iş için özel modifiye edildiği belirtiliyor. Yani aracın kaput kısmı tırmanmaya ve kutuları aktarmaya elverişli olacak şekilde kaymaz malzemeden yapılmış.

Hollanda polisi yoğun çalışmalar sonucunda 5 zanlıyı ve çaldıkları tüm iPhone'ları ele geçirdi. Bu ilginç soygun yöntemi hepimizin aklına haberin yukarıdaki görselinde de yer alan ve 2001 yılında çekilmiş olan "Hızlı ve Öfkeli" filmindeki otomobilden tıra zıplama sahnesini getirdi.

Soygun anına ait videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Cezaevinde Gizlice Bilgisayar Topladılar, Siber Dolandırıcılık ve Hırsızlık Yaptılar

BMW 550i Sahibi, Hırsızı Uzaktan Arabanın İçine Kilitledi

YORUMLAR