Aktif Android Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti

Aktif Android Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti

Google’ın geliştiriciler konferansı Google I/O 2017, Türkiye saatiyle 19:00’da başladı. CEO Sundar Pichai’nin açılış konuşmasında paylaştığı istatistikler Android platformunun ne kadar popüler olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Mountain View Kaliforniya’da düzenlenen, YouTube üzerinden de canlı olarak yayınlanan Google I/O 2017 etkinliği ilginç animasyonlarla başladı.

7200’ü aşkın katılımcının yer aldığı etkinlikte sahneye ilk çıkan isim Google CEO’su Sundar Pichai oldu. Pichai, ilk olarak Android platformuna ilişkin istatistikleri katılımcılarla paylaştı. Buna göre şu anda dünya genelinde aktif Android kullanıcısı 2 milyarı geçti. Eylül 2015’ten beri yaklaşık 400 milyon Android kullanıcısı kazanan şirketin Google Photos (Google Fotoğraflar) uygulaması da oldukça ilgi görmüş.

Aktif Android kullanıcı sayısına ek olarak Google'ın bulut destekli fotoğraflar servisi Google Photos'a ilişkin istatistikler de paylaşıldı. Google Photos servisini kullananların sayısı an itibariyle 500 milyon ve her gün 1.2 milyar fotoğraf yükleniyormuş.

Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

YORUMLAR