Aktif Sosyal Medya Kullanıcılarının Sayısı 3 Milyarı Geçti

Aktif Sosyal Medya Kullanıcılarının Sayısı 3 Milyarı Geçti

Dünya üzerinde bütün platformlar dahilinde ne kadar kullanıcı olduğunu biliyor musunuz? We Are Social ve Hootsuite tarafından yapılan bir araştırma, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan kişi sayısı hakkında önemli bilgiler veriyor. Hazırlanan rapora göre, dünya çapındaki sosyal medya kullanıcıları 3 milyarı geçti.

Geçtiğimiz aylardan bugüne kadar, elimizde internet kullanımına dair geniş çaplı bir rapor yoktu. Bu nedenle geçmişte çıkan verileri kullanarak haberlerimizi renklendirmeye çalışıyorduk. Şimdi ise We Are Social ve Hootsuite tarafından yayınlanan rapor, sosyal medya kullanıcılarının giderek arttığını ve hiç yavaşlama eğilimi göstermediğini ortaya koyuyor. 

Büyüme eğilimleri son çeyrekte günde 1 milyon yeni kullanıcı hızıyla artarken, aktif sosyal medya kullanıcılarının sayısının hiçbir şekilde yavaşlama eğilimi göstermediği raporda açıkça görülüyor. 

Aktif sosyal medya kullanıcılarının sayısındaki artışın etkileyici bir oranda büyümeye devam ettiğini görmek, dünyanın küresel bir köy haline geldiğini artık kanıtlıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Türkiye İnternet ve Sosyal Medya Kullanımında Rekortmen

Sosyal Medya Hesapları Vergi Kaçırma Soruşturmalarında Değerlendirilecek

YORUMLAR