Al Jazeera Türk Dijital Resmen Veda Etti

Al Jazeera Türk Dijital Resmen Veda Etti

Katar merkezli medya devi Al Jazeera, Türkiye’de faaliyet gösteren internet sitesi Al Jazeera Türk Dijital’in faaliyetlerini sonlandırdığını bildiren bir veda mesajı paylaştı.

Al Jazeera Türk Dijital, internet sitesi üzerinden paylaştığı veda mesajında 3 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla faaliyetlerinin sona ereceğini belirtirken, çalışanlarına hizmetleri için teşekkür etti. Küresel medya endüstrisinin gereği olarak bu kararın alındığı belirtilirken, Türkiye’nin Al Jazeera Media Network açısından hala büyük önem arz ettiği ve Al Jazeera Türk Dijital’in faaliyetlerine son vermesine karşın Al Jazeera Media Network’ün ülkede aktif olmaya devam edeceği aktarıldı.

Al Jazeera Türk Dijital’in faaliyetlerini sonlandırdığını bildiren veda mesajında şu ifadelere yer verildi:

Al Jazeera Türk Dijital’deki ekibimiz, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca gerek Türkiye’den gerekse dünyadan son dakika haberlerini, özel dosyaları ve önemli gelişmeleri sizlerle ulaştırmak için çalıştı. Kaliteli, bağımsız ve itibarlı gazeteciliğe olan desteğinizden ötürü sizlere teşekkür ederiz.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, Al Jazeera Media Network’ün yürütmüş olduğu iş gücü optimizasyonunun bir parçası olarak, Al Jazeera Türk Digital’in faaliyetleri 3 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sona erecektir. Kararımız, her ne kadar dünya çapında medya endüstrisinde meydana gelen gelişmelerle uyumlu olsa da, alınması zor bir karar olmuştur. Al Jazeera Media Network olarak, Al Jazeera Türk Digital’deki çalışma arkadaşlarımıza bağlılıkları, fedakarlıkları ve profesyonellikleri için teşekkür ediyoruz.

Türkiye, hem kendi topraklarındaki hem de komşu ülkelerdeki haberlerin dünyaya aktarılması bakımından Al Jazeera Media Network için halen büyük önem arz etmektedir. Al Jazeera Türk Digital faaliyetlerine devam etmeyecek de olsa, Al Jazeera Media Network bölgedeki güncel haberleri ve görüşleri yayınlamaya, Türkiye ve geleceği ile bağlı olmaya devam edecektir.

Wikipedia Engelinde Son Söz BTK'dan Geldi

ABD Hükümeti İnternete Saldırıyor

YORUMLAR