Aladdin, The Jungle Book ve The Lion King Oyunları Artık Yeni Bilgisayarlarımızda Çalışabiliyor

Aladdin, The Jungle Book ve The Lion King Oyunları Artık Yeni Bilgisayarlarımızda Çalışabiliyor

90'lı yıllarda bilgisayarlarımızda ve SEGA Genesis gibi oyun konsollarımızda birbirinden güzel oyunlar oynamıştık. Bu 16 bit oyunlar döneminde Disney birçok ünlü çizgi film ve animasyon serisini video oyunlarına dönüştürmüştü ve benzersiz anlar yaşamamıza imkan tanımıştı. Aladdin, Aslan Kral ve Jungle Book gibi film ve çizgi filmlerin platform oyunları da bu oyunlar arasındaydı.

İlk olarak bilgisayarlarda DOS platformu için geliştirilen bu oyunları zamanla bilgisayarlarımızda oynamamamız mümkün olmamıştı; çünkü yeni işletim sistemleri üzerinde DOS oyunlarını çalıştırmak mümkün olmayabiliyordu. Neyse ki CD Projekt'in oyun platfromu GOG.com bu oyunları günümüz teknolojisiyle uyumlu hale getirerek tekrar oyun severlerin beğenisine sundu.

GOG.com DISNEY ALADDIN, DISNEY THE JUNGLE BOOK ve DISNEY THE LION KING adlı üç oyunu Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 üzerinde çalışabilir hale getirdi ve satışa sundu. Oyuncular bu oyunlardan dilediklerini teker teker satın alabilecekleri gibi geçici bir süreliğine bu üç oyunun bir arada bulunduğu paketi indirimli olarak alabilecekler.

Eğer bu oyunlardan herhangi birini oynayarak nostalji yapmak isterseniz bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Oyunların üçünü birden indirimli olarak satın alabileceğiniz paket ise burada (kampanya kısa bir süre sonra sonlanacak):

https://www.gog.com/promo/20160804_launch_promo_the_lion_king_aladdin_the_jungle_book

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar (Dev Liste)

YORUMLAR