Alan Wake 2, Zamanı Geldiğinde Çıkacak

Alan Wake 2, Zamanı Geldiğinde Çıkacak

Son yılların önemli oyunlarından Alan Wake, American Nigtmare isimli bir DLC'nin ardından sesini soluğunu çıkarmaz oldu. Oyunun yapımcısı Remedy'den yeni bir Alan Wake oyunu beklerken, kendilerinin başka bir proje üzerinde uğraştıklarını Xbox One sunumunda görmüş olduk. (Quantum Break)

Bunun üzerine yükselmeye başlayan, "Alan Wake serisi sonlandı mı?" sesleri ilk ağız tarafından, yani Sam Lake tarafından cevaplandı.

Alan Wake 2 için doğru zamanı beklediklerini belirten Sam Lake, ilk oyundan sonra devam oyunu yapabilmek için çok çalıştıklarını fakat bu tarz oyunları yapabilmek için doğru iş ortaklarıyla çalışmak gerektiğini, eğer her şey doğru olmazsa ve para gibi küçük detaylara kafa yormanız gerekirse işin kalitesinin bozulmaya başlayacağını söyledi.

Ancak tüm bunlara rağmen daha az tutkuyla bir Alan Wake 2 yapabileceklerini, fakat bunun da seri ve serinin hayranları için adil olmayacağını dile getirdi. Şu an için tüm enerjilerini Quantum Break'e verdiklerini açıklayan Sam Lake, "Ancak kesinlikle doğru zaman geldiğinde Alan Wake adına yeni bir şeyler yapmak istiyorum." diyerek oyunun hayranlarının yüreğine su serpti.

Metro: Last Light İnceleme