Alcatel, İki Yeni Akıllı Telefonunu Piyasaya Sundu

Alcatel, İki Yeni Akıllı Telefonunu Piyasaya Sundu

Çin merkezli TCL şirketinin bir markası olan Alcatel, iki yeni akıllı telefonunu IFA 2017'de tanıttı. Yeni telefonlar fiyat performans bakımından dikkat çekiyorlar.

Bir süredir sızıntılarla gündemde olan yeni telefonlar bugün itibarıyla resmiyet kazandılar. Her iki telefonda bütçe dostu olarak gelirken, performans konusunda da kullanıcıları tatmin etmeyi amaçlıyor. Ayrıca hem Alcatel Idol 5 hem de Alcatel A7 şu an sadece Avrupa'da satışa sunulmuş durumda.

Alcatel Idol 5 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Alcatel Idol 5 kendi içerisinde barındırdığı App Cloner özelliği sayesinde kullanıcıları büyük bir yükten kurtarıyor. Bu özellik, tek bir noktadan tüm sosyal medya hesaplarınızda oturum açmanıza olanak sağlıyor. Telefonun teknik detaylarına bakacak olursak, 5.2 inç'lik Full HD ekrana sahip Idol 5, MediaTek MT6753 işlemciden gücünü alıyor. 16GB dahili depolama alanı ve 3GB RAM bulunduran cihazda MicroSD kart desteği de yer alıyor. 13MP arka, 5MP ön kamera ve 2800mAh pil ile gelen cihaz, günlük kullanım için gayet yeterli özelliklere sahip. Ayrıca Idol 5, 240 Euro fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak.

Alcatel A7 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

5.5 inç'lik Full HD ekrana sahip Alcatel A7, 8 çekirdekli bir MediaTek işlemcisinden gücünü alıyor. 32GB depolama alanı ve 3GB RAM ile performansını artıran cihaz, 16MP arka, 8MP ön kamera ile Idol 5'te olduğu gibi orta seviye kullanıcıları hedefliyor. Ancak pil konusunda daha iddialı olan A7, 4000 mAh kapasiteli bir pil barındırıyor. A7'nin fiyatı ise 400 Euro.

Alcatel U5 HD Tanıtıldı

Alcatel Idol 5'in Teknik Özellikleri Sızdı

YORUMLAR