Alcatel'den iOS ve Android Cihazlarla Uyumlu Akıllı Saat

Alcatel'den iOS ve Android Cihazlarla Uyumlu Akıllı Saat

Google Android Wear’lı akıllı saatler ve henüz göremediğimiz Apple Watch, akıllı saat pazarının etkin isimlerinden olsa da fiyat yönünden cazip olmamaları ve sadece belirli cihazlarla birlikte çalışmaları bakımından özellikle ülkemizde fazla kullanıcı tarafından tercih edilmiyor. Pazardaki bu boşluğu gören isimlerden Alcatel, Alcatel One Touch adını verdiği akıllı saat modeli ile CES 2015’te karşımıza çıkıyor. Hem Android hem de iOS cihazlarla çalışabilen akıllı saat uygun fiyatı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

9 Ocak 2015’e kadar devam edecek olan CES 2015’in ilk gününde en dikkat çeken ürünlerden birisi de Alcatel’in tüm cihazlarla uyumlu bütçe dostu akıllı saati Alcatel One Touch idi. Tasarım olarak Moto 360’yı andıran hatta oldukça benzeyen saat, ebeveynlerin de rahatlıkla kullanabilecekleri şekilde dizayn edilmiş. Android Wear yerine Alcatel’in kendi geliştirdiği özel bir arayüz üzerinde çalışan saatin ana ekranı renkli simgelerle süslenmiş ve iki satırdan oluşuyor. Gelen bildirimlere göz atma, çalan müziği kontrol etme, sağlık verilerine bakma gibi işlemler rahatlıkla yapılabiliyor.

Şık metal kasası ve klasik çıtçıtlı kol kayışı ile benzerlerinden ayrılan Alcatel One Touch, 210mAH’lik bataryaya sahip. Saatin üreticisine göre normal bir kullanımda 2 günü rahatlıkla görmek mümkün. Bu süre sık olmayan kullanımda ve güç tasarruf modu açık konumda 5 güne kadar çıkabiliyor. Öte yandan saat standart microUSB kablosu kullanılarak şarj edilebiliyor.

1.22 inç ekrana sahip olan ve kalp atış hızı sensörü, ivmeölçer, jiroskop ve yükseklik ölçer ile donatılan Alcatel One Touch’ın spor ve klasik kullanıma yönelik dört farklı modeli bulunuyor. Mart ayından itibaren Amerika’da daha sonra global olarak satışa sunulacak saatin fiyat etiketi 149 dolar.

ASUS Zenfone 2, CES 2015'te Tanıtıldı

YORUMLAR