Aleyna Tilki'nin 'Cevapsız Çınlama' Şarkısı YouTube'tan Kaldırıldı

Aleyna Tilki'nin 'Cevapsız Çınlama' Şarkısı YouTube'tan Kaldırıldı

Emrah Karaduman ve Aleyna Tilki ortaklığı ile ortaya çıkan ve YouTube üzerinde 290 milyondan fazla izlenmeye ulaşan Cevapsız Çınlama isimli şarkı, telif hakkı ihlali sebebiyle Youtube üzerinden kaldırıldı

Çıktığı ilk günden bu yana neredeyse her yerde duyduğumuz Cevapsız Çınlama isimli şarkı, 290 milyondan fazla izlenerek küçük çaplı bir rekora imza atmıştı. Aleyna Tilki'ye de tahmin edemeyeceği bir şöhret getiren bu şarkı, 10 Haziran günü telif hakkı sebebiyle YouTube'tan kaldırıldı. İşin ilginç yanı ise telif hakkı ihlali sebebiyle videoyu şikayet edenin de Aleyna Tilki olmasıydı. Daha doğrusu şikayet eden, Aleyna Tilki ismini kullanmıştı. 

Bir süredir gündemi meşgul eden Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli şarkının kaldırılmasından farklı olarak, bu sefer telif hakkı iddiasında bulunan bir başka müzisyen değil; direkt olarak şarkıyı seslendiren Aleyna Tilki'ydi. Videonun kaldırılmasından sonra resmi sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalar yapan Emrah Karaduman ve Aleyna Tilki, şarkının kaldırılmasının bir hata sebebiyle gerçekleşmiş olabileceğini söylediler. Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Tilki, kendi şarkısına telif hakkı şikayeti yapmasının mantıklı olmadığını söyleyerek, bu hatayı düzeltmek için uğraştıklarını da söyledi. İkilinin yaptığı açıklamalar ise şu şekilde oldu:

YORUMLAR