Alibaba Otomat İle Otomobil Satmayı Hedefliyor

Alibaba Otomat İle Otomobil Satmayı Hedefliyor

Çinli e-ticaret devi Alibaba, satış makinesi pazarında yerini almak istiyor. Alibaba'nın, Çin'deki müşterilerine otomobil satmak için kullanacağı dev bir otomat oluşturmayı hedeflediği ifade edildi.

Alibaba'nın bu hamlesindeki asıl amacı, otomobil alımını “kutu kola alır gibi” kolaylaştırmak olduğu açıklandı. Ayrıca firma, ürün gamında da büyük oynayarak lüks otomobiller satmayı planlıyor. Uzun ve büyük bir yapıdan inşa edilmesi düşünülen otomat, lüks otomobiller ile müşterilerin beğenisine sunulacak.

Satın alım işleminin de çok kolay olacağını söyleyen Alibaba, otomobilleri satın almak isteyen müşterilerin otomatın mobil uygulamasını cihazlarına indireceğini ve satın alma işlemine başlayacağını belirtti. Beğendiği modeli seçen müşterinin, Alibaba kredisi iyi durumdaysa yüzde 10 ödeme yaparak aracını otomattan alabilecek. Fiyatın geri kalanı ise aylık taksit şeklinde ödenebilecek. Ayrıca bu yılın son aylarında otomatlar Çin'de hizmet vermeye başlayacak.

Otomatlardan araba satışı aslında yeni bir fikir değil. Carvana şirketi, Amerika Birleşik Devletleri'nde benzer bir fikri hayata geçirmişti. Hatta Kasım 2013'te Atlanta ve Gürcistan'da üç farklı otomobil satış makinesini açmıştı. Ayrıca bu konuda yapılan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Alibaba İnsanlığı Sert Uyardı!

YORUMLAR