Alien 5 Onaylandı, Tasarımları İnternete Düştü

Alien 5 Onaylandı, Tasarımları İnternete Düştü

2015 yılının başından beri internet üzerinde dolaşan Alien 5 fan posterlerinin boşuna olmadığı anlaşıldı. Alien 5 projesi District 9'ın yönetmeni Neill Blomkamp'a teslim edildi. Filmin adı Alien:Xeno olacak.

Alien projesi 1979 yılından beri süre gelen ilkini Ridley Scott'un yönettiği Hollywood’un en önemli ‘uzaylı varlık’ film projelerinden biri. 1979’dan bu yana James Cameron, David Lynch, Jean – Pierre Jeunet gibi yönetmenlerin devam ettiği proje, en son Prometheus ile yine Ridley Scott tarafından işlenmiş, Alien evreninin tarihine farklı bir bakış açısı getirilmişti. Seriye dahil edilmeyen Requiem ve Alien vs Predator gibi iki farklı Alien filmi olduğunu da hatırlatalım.

1979 yılından beri serinin yapım ve dağıtımını üstlenen 20th Century Fox, Prometheus 2 ve Alien 5 için yeşil ışık yakıyor. Neill Blomkamp yeni Alien serisinin yönetmen koltuğuna oturuyor. Yaratıcı bir yönetmen olduğunu District 9 ile hepimize kanıtlayan Blomkamp, Ocak ayının başında bir Alien tasarımı yapmış ve bunu Twitter üzerinden takipçileri ile paylaşmıştı.

Blomkamp’in yeni filmde hala Ripley rolü için Sigourney Weaver’ı düşündüğü de gelen dedikodular arasında. Alien: Xeno'nun nerede geçeceği, neyi anlatacağı, Ripley’in bu evrende nasıl yer alacağı hala belirsiz. 

Aliens: Colonial Marines Satış Listesinin Zirvesinde

YORUMLAR