Alien: Blackout Resmi Olarak Duyuruldu

Alien serisi uzun zamandır sessizliğini koruyordu. Nereden baksanız bir dört buçuk seneye yakın bir süreden bahsediyoruz. 2014 yılında çıkmış olan Alien: Isolation, en güncel Alien oyunu olmak özelliğini taşıyordu. Film serisinde önemli bir yere sahip olan Ellen Ripley karakterinin kızı, Amanda Ripley karakterini yönettiğimiz oyun, bizi nefesimizi kesen, dehşet verici bir maceraya sürüklemişti. Sonu itibarıyla bir devam oyununa açık kapı bırakan Alien: Isolation için bir devam oyunu beklentisi yıllardır devam ediyordu. Bugün yapılan Alien: Blackout duyurusu ise bu beklentileri sona erdirecekmiş gibi görünüyor. Amanda Ripley olarak Weyland-Yutani uzay istasyonuna geri dönüyoruz.

20th Century FOX, AlienAnthology Twitter hesabı üzerinden geçtiğimiz Cumartesi gününden bu yana yaptığı iki paylaşım ile kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuştu. Amanda Ripley ve Nostromo isimlerinin de yer aldığı bu paylaşımlar, doğrudan Alien: Isolation için bir devam oyununun yolda olduğuna işaretti. Bunlara, geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde Alien: Blackout için yaptırılmış olan patent kaydını da eklersek, yakın bir zamanda Alien ile ilgili yeni bir duyurunun geleceğine büyük oranda kesin gözüyle bakıyorduk. Bugün ise FoxNext Games, D3 Go ve Rival Games, sürpriz bir şekilde yeni bir Alien oyununun duyurusunu yaptılar: Alien: Blackout.

Alien: Blackout, 2014 yılının Alien: Isolation oyunundan bu yana duyurulan ilk Alien oyunu olacak. Şimdilik herhangi bir çıkış tarihi belirtilmiş değil ama iOS ve Android tabanlı cihazlar için geliştirildiğini söyleyelim. D3 Go stüdyosu tarafından verilen ilk detaylara bakacak olursak, yaratıklar tarafından istila edilmiş olan Weyland-Yutani uzay istasyonuna geri döneceğimiz Alien: Blackout oyununun konusuna göre, yine Amanda Ripley ve beraberindeki mürettebatın başından geçenler anlatılacak. Bizleri birbirinden zorlu yedi bölümlük bir senaryo bekliyor ve bu yedi bölüm boyunca, uzay istasyonunun holografik haritasını, güvenlik kameralarını ve Motion Tracker cihazını çalıştırmaya yetecek sınırlı güç kaynağını kullanarak mürettebatımızla birlikte hayatta kalmaya çalışacağız. Bununla birlikte, bir takım zorlu seçimler yapmak zorunda da kalacağız. Ya Weyland-Yutani uzay istasyonunun hasarlı kontrol mekanizmasına güvenecek ya da Xenomorph ile ölümcül karşılaşmalardan kaçınmak için mürettebattakilerin yaşamlarını riske atmak durumunda kalacağız. Tercihimiz ne olursa olsun, sonucu anında senaryoya etki edecek.

Duyuruya ek olarak, Alien: Blackout ile ilgili ilk ekran görüntüleri de yayınlandı. Senaryo boyunca ziyaret edeceğimiz mekanların ve holografik haritanın göründüğü ekran görüntülerine aşağıdan bakabilirsiniz.