Alien: Covenant'ın 360 Derece Tanıtım Videosu Bir Hayli Korkunç!

Alien: Covenant'ın 360 Derece Tanıtım Videosu Bir Hayli Korkunç!

Yakın zaman sonra vizyona girecek Alien: Covenant isimli film için hazırlanan VR video, Xenomorph'un gözünden olanları bize gösterirken, tüylerimizi diken diken etmeyi de başarıyor. 

Bilim-kurgu ve korku türünün harmanlandığı Alien serisinde, Güverte Subayı Ellen Ripley'in, genellikle Alien ya da Xenomorph denen Dünya dışı yaratıklarla mücadelesi anlatılmıştı. İlk olarak 1979 yılında vizyona giren serinin, 1986, 1992 ve 1997 yıllarında üç filmi daha çıkmıştı. Milenyuma girdikten sonra biraz olsun yavaşlayan yapımcıları, onca yıl sonra tekrar 2012 yılında Prometheus'u hazırlamışlar ve 2017'de de Alien: Covenant'ın çıkacağını duyurmuşlardı. Alien'ın yanı sıra Alien vs. Predator ve sadece Predator temalı filmlerin de olduğu Alien evrenini anlatan çizgi romanlar ve oyunlar da piyasaya sürülmüştü.

ABD'de 19 Mayıs tarihinde vizyona girecek film için son virajda muhteşem bir video yayınlandı. Youtube üzerinden yayınlanan 360 derece izlenebilen bu video, bize Xenomorph'un gözünden yaşananları gösteriyor. Yaratığın doğum öncesinde başlayan video, insnaların peşine takılıp, çılgın gibi koşturduğu zamana kadar devam ediyor. 

Hemen aşağıdan rahatlıkla izleyebileceğiniz videoyu, herhangi bir VR başlığınız varsa onunla da izlemeniz mümkün; ancak VR başlıkla işin çığırından çıktığını ve korku seviyesinin bir hayli yukarıda olduğunu da belirtelim.

Aliens: Colonial Marines Satış Listesinin Zirvesinde

YORUMLAR