Alien Twitter Hesabından Gizemli Amanda Ripley Paylaşımı

Yeni bir Alien oyunu görmeyeli uzun zaman oldu değil mi? 2014 yılında çıkmış olan Alien: Isolation sonrasında yeni bir Alien oyunu görememiştik. Ancak halihazırda devam etmekte olan bir projenin varlığından yakın bir zaman önce haberimiz olmuştu. Bugün ise resmi Alien Twitter hesabı, yeni bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşım yeni Alien: Blackout oyununa işaret olabilir.

Geçtiğimiz Kasım ayının sonlarına doğru Alien cephesinde ilginç bir gelişme yaşanmıştı. 20th Century FOX, Alien: Blackout adıyla Avrupa bölgesi için bir patent kaydı yaptırmıştı. Bu gelişmenin The Game Awards 2018 şovu öncesinde olması, şov sırasında muhtemelen bir Alien: Blackout duyurusu ile karşılaşabileceğimizi düşündürtmüştü. Bunu destekleyen en büyük etken ise patent kaydı öncesinde Twitter üzerinde gerçekleşmişti. Hideo Kojima, 20th Century FOX stüdyosunu ziyareti sırasında Alien temalı paylaşımlar yapmıştı. Geoff Keighley ise bu paylaşımlara The Game Awards Twitter hesabı üzerinden "Dünya değişecek!" şeklinde bir cevap yazmıştı. Ne var ki şov sırasında herhangi bir Alien duyurusu ile karşılaşamamıştık.

Ancak yeni gelişmeler yaşanmaya da devam ediyor. Öyle ki resmi Alien Twitter hesabı AlienAnthology, bugün enteresan sayılabilecek bir klibin iliştirildiği bir paylaşımda bulundu.

Alien: Isolation oyununda ana karakterimiz Amanda Ripley'nin giydiği üniformanın isim kısmının göründüğü klip, "WHO IS AMANDA RIPLEY?" yani "AMANDA RIPLEY KİM?" sorusuyla sona eriyor. Buna ek olarak, klip ile beraber "Kız evlat. İsyancı. Kahraman. Hikayesi anlatılmayı hak ediyor..." şeklinde bir de not düşülmüş.

Aslında bu paylaşımdan net bir şey çıkartmak zor ama Amanda Ripley adından dolayı Alien: Isolation için bir devam oyunu ve bununla da bağlantılı olarak Alien: Blackout olması yakın bir ihtimal olarak görünüyor. Öte yandan Alien: Blackout dışında tamamıyla farklı bir proje ile de karşılaşabiliriz. Mesela yeni bir Alien filmi veya yeni bir çizgi-roman gibi. Daha önceden bu tarz örneklerle de karşılaşmıştık. Mesela Tomb Raider 4: The Last Revelation oyununun sonunda Lara hanım kızımızın başına gelenlerden sonra, piramitten nasıl kurtulduğunun bir kitapla anlatılması gibi.

Muhtemelen duyuru için E3 2019 fuarı öncesindeki bir zaman bekleniyor veya fuar sırasında bir duyuru ile karşılaşacağız. Bunu bilemiyoruz. O yüzden, bekleyip görmekte fayda var.