Alienware Yirminci Yılına Özel OLED Dizüstü PC ve Konsolunu Duyurdu

Alienware Yirminci Yılına Özel OLED Dizüstü PC ve Konsolunu Duyurdu

E3 fuarındaki standında oyun odaklı yeni ürünlerini gösterecek olan Alienware, yaptığı açıklamayla OLED ekranlı yeni dizüstü bilgisayarını, Alpha isimli konsolunu ve iki yeni cihazını daha duyurdu. 

Daha en başından VR deneyimini kullanıcıya en iyi şekilde hissetirmek için hazırlanan yeni cihazın en önemli özelliği, OLED ekranı olacak. LCD ekranlara göre çok daha iyi performans veren ve renk kalitesi olarak üstün olan OLED ekranlı bu dizüstünde, altıncı nesil Intel Core i5 işlemci ve 2 GB GDDR5’li NVIDIA GeForce GTX 960 içeren konfigürasyondan Core i7, 4 GB GDDR5’li GTX 965’e kadar çeşitli seçenekler sunulacak. Fiyatlar da 1.299 dolardan başlacak.

Alienware Alpha R2 Konsol

Daha küçük boyutlu bir bilgisayar diyebileceğimiz Alpha R2, tamamen oyunlar için tasarlanmış bir cihaz. Steam OS'in geç gelmesi sebebi ile Windows 8.1 kullanarak çalışan ilk modelinden sonra, aynı yolu izleyen Aplha R2 de Windows kullanacak. Orijinal Wii U boyutlarında olan bu alet, içerisinde altıncı nesil Intel Core işlemcilerle geliyor. Ayrıca Alienware’in “büyük ekran” modu sayesinde oturma odasında da kullanılabiliyor. Fiyatları 599 dolardan başlıyor.

VR desteği de olacağı söylenen "konsolun" The Witcher 3 ve Fallout 4 gibi oyunlarda tam performans çalıştığı ve yüksek grafik kalitesinde iyi FPS değerleri sağlayabildiği de söyleniyor.

Alienware Aurora

Aurora masaüstü bilgisayar daha önceki versiyonlardan daha küçük, ancak devasa Area-51 modellerinin tasarımını kullanıyor. Ayrıca Alienware, bu kasanın hiç alet kullanılmadan kolayca sökülebildiğini ve GPU değişiminin çok kolay bir şekilde yapılabildiğini de notlarına eklemiş. 

Alienware Area-51 R2

Bu dev makina, Intel'in 10 çekirdekli işlemcisi Broadwell-E ile beraber Nvidia’nın güçlü Pascal GPU’larını destekliyor. Area-51 R2 63 cm'den fazla genişliğe ve 55 cm'den fazla genişliğe sahip, ayrıca minimum ağırlığı da yaklaşık 28 kilogram. Area 51 R2'nin satış fiyatının ise 1.699 dolar olacağı açıklandı.

Alienware Dizüstü Serisi ve X51 Masaüstüne Yeni Özellikler Ekleniyor

Alienware 15 Bütün Oyuncuların Gözlerini Yaşartacak

Alienware Yeni Oyun Laptop'unu ve Ona Özel Grafik Hızlandırıcısını Tanıttı

YORUMLAR