"Allah C.C." Adıyla Paylaşımlar Yapan Twitter Kullanıcısına Hapis Cezası!

Twitter Kullanıcısı Hapis Cezası 1

Sosyal medya üzerinde, mizah amaçlı olsa bile yapılan bazı paylaşımlar kullanıcıların başına büyük dertler açabiliyor. Bunun yeni bir örneğini, E.P. isimli bir kişinin Twitter’da yaptığı paylaşımlar nedeniyle hapis cezası almasıyla görüyoruz.

Twitter'da Allah C.C. ismiyle paylaşımlar yapan E.P. isimli şahıs, hakkında açılan dava sonucunda hapis cezasına çarptırıldı.

"Allah C.C." adındaki Twitter hesabını şikayet eden ise Eskişehirli bir vatandaş oldu. Vatandaşın, bu hesap hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine, hesabın sahibi ve paylaşımları yapan kişi olan E.P.’ye, Muş 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Twitter Kullanıcısı Hapis Cezası 2

Söz konusu Twitter hesabının kendisine ait olduğunu kabul eden E.P.’nin davası mahkeme tarafından karara bağlandı. Karara göre, dini değerleri aşağılama ve yayın organlarında paylaşma suçundan 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan E.P.’nin cezası, 7 bin lira para cezasına çevrildi.

E.P. hakkında suç duyurusunda bulunan Eskişehirli vatandaş Y.K.,"Mahkeme hapis cezası verdi ama dava para cezası ile sonuçlandı. İtirazlarımızı yapacağız. Bu şekilde Allah'a hakaret eden, alay eden kişinin hapis ile cezalandırılması gerekiyor. Siyasi alandaki birçok hakaret davasının sonucu hapis olurken, Allah'a hakaret suçunun sonucu da hapis cezası olmalıdır. Davanın kararı tam anlamıyla sonuçlandığında tazminat davası açacağım. Elde edilen geliri de Kuran-ı-Kerim alarak ücretsiz dağıtmayı düşünüyorum." diye konuştu.