Alpine Vision GT, 2016 Mart Ayında Sizi Sollayabilir

Alpine Vision GT, 2016 Mart Ayında Sizi Sollayabilir

Alpine Vision GT her ne kadar konsept bir araba olsa da, 2016 Mart ayında galerilerde olacak. Paris Otomobil Fuarı'nda sergilenecek olan arabayı parası olan hemen alabilecek. Türkiye'den alıcısı çıkar mı bilinmez. Ama şimdilik bize sadece göz banyosu yapmak kalıyor.

Alpine serisi olarak bilenen Fransız arabalarının en son modeli Alpine Vision GT, Renault’un tasarım desteğiyle geliştirilen bir araba. Çok alışılmadık tasarımıyla Alpine Vision GT asla bir aile arabası değil. Hatta 2 kişilik bile değil. Bencil ve zengin insanlar için tasarlanmış olma olasılığı çok yüksek. 

Tamamen tasarımcıların fantezileri doğrultusunda üretilen arabanın en önemli özelliklerinden biri, hava frenleme sistemleri kullanması. 2016 yılında piyasaya çıkacak olan Alpine Vision GT aslında konsept arabaların sadece gösteri amaçlı olmayacaklarının da bir işareti olarak algılanabilir.

 

Bilindiği gibi konsept arabalar sadece otomobil fuarlarında, teknoloji ve tasarımın ne kadar ileriye gitmiş olduğunu kanıtlamak için kullanılan modellerden oluşuyor. Alpine Vision GT ise bu klişeyi bozarak piayasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Sizi videosuyla başbaşa bırakıyoruz. 

Vanquish 2015: Birçok Aston Martin, Tek Araba

Mercedes'ten Çarpıcı Bir Sürücüsüz Araba Konsepti

Arabalar Artık Araba Kullanırken Telefonla Konuştuğunuzu Anlayacak

Yapay Zeka ve Lazer Teknolojisi Ürünü: Mercedes Benz F 015

YORUMLAR