Altın Dolandırıcılığına Karşı WhatsApp Önlemi Alan Esnaf

Altın Dolandırıcılığına Karşı WhatsApp Önlemi Alan Esnaf

 

Çanakkale'de esnaf, son günlerde artan hırsızlık ve sahte altın satışlarının önüne geçmek için WhatsApp nöbetçi grubu kurdu.

Çanakkale ziynet eşyası esnafının kurduğu WhatsApp dolandırıcı, hırsız önleme ve haber verme grubunun 100'e yakın üyesi bulunuyor.

Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği başkanı Timur Ay, teknoloji ve akıllı telefonların hayatımıza getirdiği imkanları kullanarak her türlü kapkaç ve dolandırıcılıkla başa çıkmaya çalıştıklarını söyleyerek, "Dernek üyelerimiz ve çalışanlarımız ile toplam 95 katılımcısı bulunan bir WhatsApp grubu kurduk. Bu sayede anlık olarak hırsızlıkları, sahte altın konularını birbirimizle paylaşıyoruz, hepimiz söz konusu olaylardan bilgi sahibi oluyoruz." diye konuştu.

Kuyumcular derneği üyeleri, dolandırıcılıkla savaşabilmek için tüm dünyanın kullandığı WhatsApp uygulamasını tercih ettiklerini ifade ediyorlar. Gruplarını kurduktan sonra Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği üyeleri, hırsızlık olayları ve sahte altın konularında anlık paylaşımlar yaparak tüm üyeleri uyarabiliyorlar. Bu arada bu bildirimleri takip eden sorumlu üyelerden bazıları aynı anda emniyet güçleri ile de anında iletişime geçiyorlar.

Bu Yaz Türkiye'de Turizm WhatsApp'a Emanet!

WhatsApp Üzerinden İstediğiniz Dosyayı Sıkıntısız Gönderin

YORUMLAR