Alüminyum Kasalı LG Class Avrupa'ya LG Zero Olarak Geliyor

Alüminyum Kasalı LG Class Avrupa'ya LG Zero Olarak Geliyor

Bazen oluyor, telefon üreticileri farklı pazarlar için ürün ismi değiştirebiliyor. Şimdi de LG Class, Avrupa pazarı için LG Zero adını alacak.

LG Class Güney Kore’de pazara açılmış bir telefon. Ancak bu 5 inçlik cihaza şimdi Avrupa yolları da göründü. Tek bir farkla o da, adı LG Zero olarak değiştirilecek. Görüntüsü üst sınıf akıllı telefonlardan farksız olan LG Class aslında orta sınıf bir cihaz ve artık Avrupa pazarında LG Zero olarak satılmaya başlanacak.

5 inçlik HD ekrana sahip olan LG Zero, 720p çözünürlük destekliyor. Boyutları 141 x 71.8 x 7.4 mm olan LG Zero’nun ağırlığı ise 147 gram. 1.2GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 410 taşıyan LG Zero 1.5GB RAM’e sahip ve dahili belleği sadece 16GB. Ancak bu depolama alanı 128GB’a kadar microSD ile genişleyebiliyor. 13MP arka kameraya sahip olan cihaz orta sınıf benzer akıllı telefonlardan biraz daha üstün fotoğraf kalitesi sunuyor. LG Zero’nun ön kamerası ise 8MP. LG Zero’nun 2050mAh bataryası o kadar performanslı görünmüyor ancak orta sınıf bir akıllı telefon için çok da fena sayılmaz. Ancak tamamı alüminyum kasasıyla dayanıklı ve karizmatik görünüyor.

LG Zero’nun Avrupa’da satış fiyatı 350 ile 400 dolar arasında olacak. LG Zero Kasım ayı sonundan itibaren İtalya'dan başlayarak Avrupayı dolaşacak. LG Zero'yu Türkiye'de görecek miyiz, bu henüz belli değil.

LG Nexus 5 ve LG Nexus 5X Karşılaştırması

YORUMLAR