Amazon, 100 Milyondan Fazla "Prime" Üye Sayısına Ulaştı

Amazon Üye Sayısı

Online alışveriş konusunda dünyanın en büyük alışveriş şirketi olan Amazon, yakın zamanda ülkemizde de hizmet vermeye başlayacak. Amazon’un, milyonlarca ürünü en geç 2 gün içinde hiçbir ek ücret almadan müşterilerine ulaştırdığı Prime hizmeti ise son yıllarda giderek popülerleşiyor. Açıklanan son verilere göre, Amazon’un Prime hizmetini kullanan üyelerinin sayısı 100 milyonu geçmiş durumda.

Dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, "Hissedarlara Yıllık Mektubu" adıyla her yıl bir mektup yayınlıyor. ABD finans dünyasının bütün yıl sabırsızlıkla beklediği bu yılki mektup da yayınlandı ve mektupta ilk kez şirketin üye sayısı hakkında kamuoyuna bilgi verildi.

Bezos mektubunda, Prime üyeliği kapsamında şirketin geçen sene dünya genelinde 5 milyardan fazla ürünü tüketicilere gönderdiğini vurguladı. Bezos ayrıca, 13 yıl önce başlayan Prime hizmetini şu anda dünya genelinde 100 milyondan fazla insanın kullandığını açıkladı. Geçen sene Prime üye sayısında rekor kırıldığı bilgisini de paylaşan Bezos, Prime üyeliği bulunan tüketicilere 100 milyonu aşkın farklı ürünün, en geç iki gün içinde hiçbir ek ücret alınmadan ve ürün sayısında kısıtlama olmadan teslim edildiğini belirtti.

Amazon Prime üyeliği, ABD ve Kanada’nın yanı sıra, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Avusturya, Hindistan ve Japonya'da da bulunuyor. Prime üyeliğin son olarak Meksika, Singapur, Hollanda ve Lüksemburg'da da başlatıldığı belirtildi.

Amazon Prime üyelik ücretinin şu anda, yıllık 99 dolar (yaklaşık 397 Türk lirası) veya aylık 13 dolar (52 Türk lirası) olduğu ifade ediliyor. Üyeler ayrıca, Prime hizmeti sayesinde binlerce film ve diziyi ücretsiz olarak izleyebiliyor.