Amazon 200 Evsiz Kadına Kucak Açtı

Amazon 200 Evsiz Kadına Kucak Açtı

Dünya e-ticaret devi Amazon, Seattle merkezindeki yeni merkezinin bir kısmını, kapanma tehdidi ile karşı karşıya kalan bir sığınma evine bağışlayacağını açıkladı. Şirket, 200 evsiz kadın, çocuk ve aile için 65 odalı 4366 metrekarelik bir alan verecek.

Amerika'da bulunan Mary's Place Aile Merkezi bir süredir kapanma tehdidi ile karşı karşıya olduklarını duyurdu. Dünya devi Amazon ise bu duruma karşı sessiz kalmamayı tercih etti ve duygulandıran bir hamlede bulundu. İşin ilginç tarafı, Amazon bu duygusal anı yakalamak için basın açıklamasını kameralar önünde gerçekleştirdi.  

Mary's Place'in yöneticisi Marty Hartman, "Amazon'un komşusu olmaktan dolayı çok sevindik ve şimdi merkezlerinde kalıcı olarak bulunma fırsatı gerçekten bir rüya. Bu eşsiz, birinci sınıf aile merkezi, ailelere önem verdiklerini ve toplumlarının başarılı olmasına yardımcı olmak istediklerini hatırlatacak" dedi. 

İkinci paragrafta bahsetmiş olduğum ilginç duruma dönecek olursak, Amazon bunu gerçekten yardımsever olduğunu göstermek için mi yoksa viral olması için mi yapıyor şüpheyle yaklaşıyoruz. Çoğunluğunu Hristiyan vatandaşların oluşturduğu Amerika'da da bizim kültürümüze benzeyen bazı davranış biçimleri mevcut. Mesela "bir elin verdiğini öteki görmez" denir. Burada ise duygu dolu anları yakalamak için tasarlanmış bir kamera odasından söz ediyoruz. 

Sonuç olarak Amazon, duygulandıran bir girişime imza attı. Kendilerini kutluyoruz. 

Amazon Echo Show Tanıtıldı

Warren Buffett, Amazon CEO'sunu Yere Göğe Sığdıramadı

YORUMLAR