Amazon 2018'de Satış Rekoru Kırdı

Amazon 2018'de Satış Rekoru Kırdı

Amazon’un yeni yılı kutlamak için ekstra bir nedeni var. ABD’li e-ticaret devi, bugün yaptığı açıklamada 2018 yılında sipariş rekoru kırıldığını söyledi.

Jeff Bezos’un sahibi olduğu online perakende devi, sektöre hükmetmeye devam ediyor. Şirketin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, bu yıl dünya çapında her zamankinden daha çok sipariş verildiği belirtildi. 

2016 yılından bu yana Amazon’un Dünya Çapında Tüketici CEO’su görevini yürüten Jeff Wilke, “Bu sezon şimdiye dek en iyisiydi. Müşterilerimize istediklerini, kendilerine en uygun yöntemlerle ulaştırmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi. 

Amazon, hangi üründen ne kadar sattığını açıklamadı, ancak sezon boyunca on milyonlarca müşterinin ücretsiz deneme sürümü veya paralı üyelikle Prime’a kaydolduğunu söyledi. Şirket ayrıca, 2018 yılında ABD’deki Prime üyelerine 1 milyardan fazla ürün gönderildiğini açıkladı. 

Amazon'un çıkarmış olduğu Echo Dot adlı sesli komut ve bluetooth destekli akıllı hoparlörü en çok satanlar listesinin tepesinde yer aldı. Son dönemin popüler oyuncaklarından Glam Glitter, Carhartt marka kıyafetler ve aksesuarları ile Bose QuietComfort 35 marka kablosuz kulaklık da en çok satan ürünler arasında yer aldı.