Amazon 2.500 Kişiye İş Fırsatı Sunacak

Amazon 2.500 Kişiye İş Fırsatı Sunacak

ABD'nin en büyük perakende çevrimiçi alışveriş sitesi olan Amazon, New York'un Staten Island bölgesinde kuracağı dağıtım ve müşteri hizmetleri merkezinde 2 bin 250 kişiye istihdam sağlayacak.

Amazon tarafından yapılan açıklamada, ABD'nin finans merkezi olan ve 8,5 milyon nüfusa sahip New York şehir merkezi bölgesine hizmet verecek olan bu merkezin, 80 bin metrekarelik bir alana sahip olacağı ve ağırlıklı olarak yüksek teknolojiye sahip robotik donanımlarla tüketicilere servis vereceği ifade edildi.

Amazon Müşteri İlişkileri Başkan Yardımcısı Sanjah Shah'ın açıklamasına göre, New York gibi önemli bir merkezde Amazon'un yeni dağıtım merkezinin ilk kez hizmet verecek olması, şirket için oldukça önemli. Bu gelişmeyle ilgili olarak, New York Valisi Andrew Cuomo'da, bu girişimin şehrin küresel gelişiminin üzerinde oldukça olumlu bir etki yaratacağını ve kentin ülke ekonomisinde liderliğine de katkıda bulanabileceğini söyledi.

Yapılan bu açıklamaların hemen ardından, Amazon hisselerinin borsada 0.4 puan arttığı ve bu ivmede güne devam ettiği de gözlerden kaçmadı.

Amazon Sonunda Türkiye’ye Giriş Yaptı!

Amazon, Modayı Takip Ederek Kıyafet Tasarlayan Bir Algoritma Geliştirdi

YORUMLAR