Amazon Akıllı Telefon için Kolları Sıvadı

Amazon Akıllı Telefon için Kolları Sıvadı

Amazon uzun süredir başarıyla sürdürdüğü Kindle serisi tabletlere akıllı telefonları da eklemeyi düşünüyor olabilir zira sürpriz bir haberle Windows Phone Genel Müdürü Charlie Kindel'ı bünyesine kattığını duyurdu.

Charlie Kindel Microsoft'taki görevi sırasında Windows Home Server ve Windows Phone 7'nin adeta itici bir gücüydü ve sahip olduğu sektörel deneyimin Amazon'un hedeflerine ulaşmada önemli bir rol oynayacağı da tahmin ediliyor.

Her ne kadar Amazon'dan bu konuda resmi bir açıklama gelmese de Kindel'in kısa süre içerisinde Amazon içinde yeni bir takım oluşturmaya başlayacağı ve bu takımın bulut bilişim ve mobil geliştiriciler, testerlar, program yöneticileri ve ürün yöneticilerinden oluşacağı Linked'in profilinde yayınlanmış durumda.

Hali hazırda Amazon'un akıllı telefon üretmek istediğine dair dedikodular uzun süredir teknoloji dünyasında dolanıyordu ancak bu konuda resmi bir işaret veya geliştirilme aşamasına dair herhangi bir sızıntı olmadığı için doğrulanması mümkün değildi. Amazon'a yapılan bu mobil transferin şirketin hedeflerini daha da ortaya koyduğu ve diğer dedikoduları bir nebze doğruladığı kesin.

Gmail'in yeni arayüzü varsayılan hale geldi

YORUMLAR