Amazon, Alexa için Türkiye’de Yazılımcı Arıyor

Amazon Alexa İçin Türk Yazılımcı Arıyor 1

Dünya’daki en büyük e-ticaret firmalarından birisi olan Amazon, geçen aydan itibaren Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamıştı. Firma şu sıralar Türkiye’deki şubesinde çalışacak yazılımcılar arıyor.

Türkiye’de ürün çeşitliliğinin azlığı ve müşteri memnuniyetindeki eksikler nedeniyle eleştirilen Amazon, sorunun çözümü olarak sesli asistanı Alexa’yı bir an önce hizmete sunmak istiyor.

Amazon şimdilerde, yapay zeka destekli sesli asistan Alexa için yazılımcı aradığını duyurdu ve amazon.jobs üzerinden Türk yazılımcıların başvurabileceği bir iş ilanı paylaştı.

Amazon Alexa İçin Türk Yazılımcı Arıyor 2

Hem Anadolu hem de Avrupa yakasından yapılacak başvuruların değerlendirileceği ilanda, Amazon Türkiye’de Alexa üzerinde çalışacak bir yazılımcı arandığı belirtiliyor. Alexa Entertainment için mühendislik çözümleri sunması beklenen yazılımcı, makine öğrenme uzmanları ile birlikte çalışacak.

Bu iş ilanından yola çıkarak, önümüzdeki dönemlerde sesli asistan Alexa’nın Türkiye’de hizmet vermeye başlayacağını söyleyebiliriz. Alexa’nın kullanıma sunulmasından sonra ise Amazon Echo, Amazon Echo Show ve Amazon Fire TV gibi Alexa destekli diğer servisler de ülkemizde hizmet vermeye başlayabilir.