Amazon’dan Ücretsiz Makine Öğrenimi Kursu

Amazon’dan Ücretsiz Makine Öğrenimi Kursu

E-ticaret devi Amazon, mühendislerini eğitmek amacıyla başlattığı makine öğrenimi kurslarının ücretsiz olarak herkesin kullanımına açıldığını duyurdu.

Amazon’un açtığı kurs, yapay zeka ve makine öğrenimi alanında kendini geliştirmek isteyen kişilere önemli bir fırsat sunuyor.

Kurs, veri bilimcileri, veri platformu mühendisleri ve iş profesyonelleri olmak üzere dört ana gruba ayrıldı. Eğitimde, hem temel hem de ileri düzeydeki bilgiler gösterilecek.

Ayrıca eğitime katılan kursiyerlere, Amazon SageMaker, AWS DeepLens, Amazon Rekognition, Amazon Lex, Amazon Polly  ve Amazon Comprehend  gibi bir dizi AWS makine öğrenim uygulamasını nasıl kullanacakları konusunda dersler verilecek.

Amazon, her dersin temelden verileceğini ve gerçek dünyadaki örnekleri ile destekleneceğini söyledi. Geliştiricilerin bu yolla makine öğreniminin inceliklerini çok daha etkili bir şekilde keşfedebileceklerini belirtti.

30’dan fazla dersin olduğu eğitim, toplam 45 saat sürüyor. Kursun içeriğinde Amazon çalışanlarının eğitimi için geliştirilen videolar, teknikler ve diğer ilgili belgeler bulunuyor. Amazon ayrıca bir sertifika sınavı da sunuyor. Sertifika sınavı 300 dolara mal olurken, kurslar ücretsiz bir şekilde verilecek.

Amazon'un makine öğrenimi kursuna buradan ulaşabilirsiniz.