Amazon, Fire TV Kumandasına Yeni Özellikler Getiriyor

Amazon Fire TV Kumandası Yeni Özellikler 1

Medya yayın cihazlarına yönelik yenilikler gelmeye devam ediyor. Amazon, Fire TV medya yayın sisteminin en önemli cihazlarından Amazon Fire TV Stick 4K isimli kumandasına getirdiği en yeni eklentileri duyurdu.

Amazon yeni cihazını, "mevcut cihazlar içerisinde HDR10+ ve Dolby Vision'ı destekleyen ilk ve en güçlü medya yayın kumandası" olarak tanımlıyor. Şirket, en çok satan Fire TV kumandasına getirdiği bu en yeni güncellemeyle cihazın performansının yüzde 80 artacağını söylüyor.

Fire TV Stick 4K isimli kumandayla HDR10+, Dolby Vision ve 4K Ultra HD gibi binlerce içerikten oluşan bir listeye erişim sağlanıyor. Yeni kumanda dört çekirdekli ve 1.7 GHz hızındaki işlemcisi sayesinde, kullanıcılara daha iyi görüntü kalitesi, daha az bekleme süreleri ve daha hızlı bir yayın deneyimi sunuyor. Yeni özellikleriyle birlikte Fire TV Stick 4K, tüketicilere bir dizi kanal, uygulama, Alexa becerisi, canlı TV seçenekleri, müzik yayını hizmetleri ve daha fazlasına erişim sağlamaya devam ediyor.

Amazon Fire TV Kumandası Yeni Özellikler 2

Yeni kumandaya ek olarak Amazon, tamamen yeni uzaktan sesli denetim özelliği Alexa Voice Remote’u da duyurdu. Bu yükseltme, ayrılmış güç, ses seviyesi ve sessiz düğmeler gibi çeşitli yeni özellikler içeriyor. Bu yeni kontrol özelliği sayesinde, TV’niz ve diğer ev eğlence sistemleriniz üzerinde tam denetim sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca uzaktan sesli kontrol seçeneğiyle istediğiniz içerikleri aratabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz. Alexa Voice Remote özelliği, tüm yeni nesil Fire TV donanımıyla da tamamen uyumlu.

Fire TV Stick 4K, 31 Ekim'de satışa sunulacak ve şu an için Amazon'dan 49.99 Dolar’a (310 TL) ön sipariş verilebiliyor. Tamamen yeni Alexa Voice Remote özelliği de 31 Ekim'de Fire TV Stick 4K ile birlikte gelecek.

Alex Voice Remote, tek başına satın alınmak istenirse 29.99 Dolar’a (186 TL) ön sipariş verilebiliyor. Fire TV Stick 4K’ya ek olarak, yeni nesil Alexa Voice Remote özelliği Amazon Fire TV Cube medya yayın kutusu ile birlikte şu anda 199.99 Dolar’a (1240 TL) ön sipariş verilebiliyor.