Amazon Fransa, Horizon: Zero Dawn'ın PC Versiyonunu Listeledi

Horizon: Zero Dawn oyununun PC için satışa sunulacağı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü hatırlayacağınız üzere.

Horizon: Zero Dawn oyununun PC için satışa sunulacağı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü hatırlayacağınız üzere. Ünlü mecra Kotaku bünyesinde çalışan Jason Schreier, Sony Interactive Entertainment içinden üç kaynağın kendisine Guerrilla Games tarafından geliştirilmiş olan oyunun bu yıl içerisinde PC için de satışa sunulacağını aktarmıştı. Hatta Epic Games Store ve Steam, dijital versiyonunun satışa sunulacağı mağazalardan ikisi olarak belirtilmişti.

Bu gelişmenin ardından önemli bir büyük gelişme daha yaşanmış gibi görünüyor. Öyle ki Amazon Fransa listelemesinde Horizon: Zero Dawn oyununun PC versiyonuna da yer vermiş.

Listeleme aslında çok fazla bir detay sunmuyor. Sayfada oyunun adının altında platform olarak Windows görünüyor. Yayıncı kısmında ise Sony adı yazılı. Her ne kadar geçmişte Amazon üzerinde yaşanan bu şekildeki sızıntılar büyük ölçüde gerçek çıkmış olsa da açık bir kapı bırakmakta fayda var. Belki Amazon çalışanları tarafından yapılmış bir hata olabilir ki böylesi bir durumu da önceden görmüşlüğümüz var.

Şu an için ne Sony Interactive Entertainment ne Guerrilla Games ne de Amazon tarafından bir açıklama yapılmış değil. Ancak gerek Decima Engine isimli motorun PC için de satışa sunulacak olan Death Stranding oyununda kullanılması gerekse de Kotaku sitesinin kaynağının kuvvetli olması, Horizon: Zero Dawn oyununu PC platformunda görebileceğimiz ihtimalini yükseltiyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

YORUMLAR