Amazon Hacker Saldırısına mı Uğradı?

Amazon Hacker Saldırısına mı Uğradı?

ABD’li online alışveriş devi Amazon’un İngiltere kanadında yaşanan bir yazılımsal sorun nedeniyle, yaklaşık 20 bin’e yakın ürün, 1 penny yani yaklaşık 3.6 Kuruş’a satıldı. Detaylar haberimizde.

Amazon.co.uk adresi üzerinden yapılan satışlarda yaşanan bu aksaklığın bir yazılım hatasının yol açtığını bildiren online alışveriş devi, yaşanan bu aksaklık yüzünden platform üzerinden satış yapan şirketleri de zor durumda bıraktı.

Online sistem üzerinde perakende satıcılar tarafından kullanılan Repricer Express isimli programındaki bir hata sonrası bu olayın yaşandığı belirtilirken, bu olayın bir hacker saldırısı olabileceği yönünde iddialar da ortaya atıldı. Birçok perakendeci, ürünleri gönderdikten sonra bu hatanın ortaya çıktığını belirterek, zararın Amazon yönetimi tarafından karşılanmasını talep ettiler.

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı bir hatayla gündeme gelen Amazon, yılbaşı telaşıyla 46 siparişi yanlışlıkla bir İngiliz öğrenciye göndermişti. Toplamda 5 bin 600 dolar değerindeki paketlerin kendisine ait olmadığını belirten öğrenciye, bu paketler Amazon tarafından hediye edilmişti. Yeni yaşanan bu sorunun gerçekten yazılımsal mı, yoksa bir hacker saldırısı mı olduğu ise net olarak bilinmiyor.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Twitter Sayfası Hacklendi

YORUMLAR