Amazon Kendi Web Tarayıcısını Geliştirdi

Dünyanın en popüler alışveriş sitelerinden olan Amazon, kullanıcı kitlesini artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bir süre önce Android tabanlı kendi işletim sistemini sunan şirket, şimdi de Android kullanıcılarına yönelik 2 MB büyüklüğünde tarayıcı geliştirdi.

Internet: fast, lite, and private adıyla sunulan uygulamanın en önemli özelliği rakipleriyle aynı performansı göstermesine rağmen boyutunun yalnızca 2 MB olması. Bu sayede Android kullanıcılarının dikkatini çeken uygulamanın bir diğer özelliği ise güvenliğin üst seviye olması. Yani hem hızlı hem de küçük boyutta olan Amazon İnternet tarayıcısı, kullanıcıların özel verilerini toplamadığını da iddia ediyor. Aynı zamanda uygulamada web sitelerinin verilerinizi saklamadığına emin olmanız için gizli sekme özelliği de yer alıyor.

Şimdilik yalnızca Hindistan pazarı için kullanıma sunulan uygulamanın tüm güncellemeleri yapıldıktan sonra global olarak yayınlanacağı söyleniyor. Bunun dışında Android 5.0 ve üst sürümlerinde sorunsuz bir şekilde çalışan tarayıcı, gelen ilk yorumlara göre oldukça beğenildi.

Ürün yelpazesini genişletmek isteyen ve bu anlamda genellikle Android'e yönelen Amazon şirketinin, bundan sonraki hamlesinin ne olacağı henüz bilinmiyor. Bakalım 'ekstra küçük boyutlu' olarak tanımlanan bu uygulama Opera, Chrome, Firefox gibi rakiplerle baş edebilecek mi, göreceğiz.

YORUMLAR