Amazon, Modayı Takip Ederek Kıyafet Tasarlayan Bir Algoritma Geliştirdi

Amazon, Modayı Takip Ederek Kıyafet Tasarlayan Bir Algoritma Geliştirdi

Amazon, perakende giyim sektöründe artık modaya daha fazla önem verecek, çünkü artık gardırobumuzda demode ürünler bulundurmamızı istemiyor gibi görünüyor. Dev perakende alışveriş sitesi, modayı takip edebilmemiz ve buna göre kıyafetler tasarlamamız için bir algoritma geliştirdi.

Şirket, kullanıcılarının seçtiği giyim kombinlerini, onların güncel eğilimlerine göre tasarlamanın mantıklı olabileceğini düşünüyor. Amazon, kullanıcıların satın alacakları ürünleri, bu yeni algoritmanın kullanılarak tasarlanmasını akıllıca bulmuş olmalı.

Kendi bünyesinde bulunan ve şirketin geliştirme merkezi olan Amazon Lab 126'nın kurguladığı bu yeni yazılım, Generative Adversarial Network (GAN) adındaki yeni bir altyapıyı kullanarak, kullanıcıların yeni giyim stilleri geliştirmelerini sağlıyor.

Amazon’un moda ve hazır giyim alanında daha faydalı ve kullanışlı olabilmesi için geliştirilen GAN algoritması, kullanıcılarının yeni akımları takip etmelerine ve bunları geliştirmelerine olanak veriyor. Böylelikle kullanıcılar, isteğe bağlı olarak bir araya getirilebilen kıyafetler tasarlayabiliyorlar. Bu girişimiyle Amazon'un çok yakın bir gelecekte birçok hazır giyim markasına zor zamanlar yaşatabileceği de konuşuluyor. 

Amazon, Teslimat Drone'larıyla Evlerin İhtiyaçlarını Ev Sahibine Bildirecek

Amazon'un Sahibi Jeff Bezos, Bill Gates'i Tahtından İndirmek Üzere

Amazon, Türkiye Pazarına Girmek İçin Düğmeye Bastı

YORUMLAR