Amazon, Müşterilerin Fiyat Karşılaştırması Yapmasını Engellemek İstiyor!

Amazon, Müşterilerin Fiyat Karşılaştırması Yapmasını Engellemek İstiyor!

Dünyanın en büyük alışveriş platformlarından biri olan Amazon oldukça ilginç bir teknolojinin patentini aldı.

Amazon'un geliştirdiği yeni algoritma, alışveriş yapan insanların fiyat karşılaştırması yapmasını engelleme amacı güdüyor. Birçoğumuz, özellikle teknoloji alışverişi yaparken bir mağazaya gidiyor, ürünü yakından inceliyor ve incelediğimiz ürünün fiyatını internet üzerinden araştırarak daha ucuza bulunup bulunmayacağını öğrenmeye çalışıyoruz. Bu iş için de cep telefonlarımızı kullanmaktayız. İşte Amazon'un geliştirdiği yeni algoritma bu işi yapan insanları tespit edebiliyor.

Amazon'un fiyat karşılaştırılması yapılmasını engelleyen algoritması bir mağazanın WiFi internet bağlantısını denetliyor. Herhangi bir kullanıcı bu WiFi ağına bağlanıp rakip bir firmanın internet sitesine erişmeye çalıştığında bağlantı engelleniyor ve bu sayede fiyatların farklı firmaların fiyatlarıyla karşılaştırılmasının önüne geçiliyor. Daha sonra bir mağaza çalışanına bildirim gönderiliyor ve fiyat karşılaştırması yapmaya çalışan müşteriye yönlendiriliyor. Mağaza çalışanı da indirim veya promosyon önererek müşterinin fikrini değiştirebiliyor.

Bu sistem sadece mağazanın WiFi bağlantısı kullanıldığında geçerli oluyor, mobil internet bağlantısına müdahale edilmesi mümkün olmadığı için çok da bir anlam ifade ettiğini söyleyemeyiz.

Skype'ın Dişli Rakibi Amazon Chime Çıkış Yaptı

Amazon Echo Show Tanıtıldı

Elon Musk'ın Space X Uzay Çalışmalarının Rakibi, Amazon'un Blue Origin'i

YORUMLAR