Amazon Orta Doğu Pazarı İçin 1 Milyar Dolar Harcayacak

Amazon Orta Doğu Pazarı İçin 1 Milyar Dolar Harcayacak

Amazon dünyanın en büyük perakende satıcıların biri olmasıyla ön plana çıkıyor. Fakat Orta Doğu'da ihtişamını pek göremiyoruz. Bu yüzden şirket, Orta Doğu'nun Amazon'u yerine geçen Souq.com'u satın almak için kolları sıvadı. Bu henüz bir iddia olarak basında yer alsa da, iddianın arkasında Bloomberg olunca söylentiler hızla yayıldı. 

Bloomberg'de yer alan habere göre, Jeff Bezos ve ekibi, Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında Amazon hakimiyeti sağlamak için 1 milyar dolar harcayacak. Gündeme bomba gibi düşen haberde herhangi bir anlaşma zemininden bahsedilmiyor, ancak Bloomberg finansal yayın yapan bir medya merkezi olduğundan söylentiler ciddi bir hal alıyor. 

Souq tarafına dönecek olursak, şirket Amazon'un egemen olduğu ABD ve diğer ülkelerdeki pazar yerine, Orta Doğu ülkelerinde sektörel açığı kapatmak için hizmet veriyor. Son zamanlarda ödeme yöntemlerine getirdikleri kolaylıklarla dikkat çeken şirketin, konuyla ilgili bir açıklaması bulunmuyor. Amazon ekosistemine katılırsa nasıl bir çalışma sistemine dönecek hep birlikte göreceğiz. 

Amazon Almanya Web Sitesinde Kargo Bedava, Türkçe Hizmet Başladı

YORUMLAR