Amazon, Türkiye'deki Faaliyetlerine Başladı

Amazon Türkiye açıldı! Bugün Amazon, resmi sitesi üzerinden yaptığı duyuruyla Türkiye pazarına girdiklerini ilan etti. Bir süredir Türkiye’de de faaliyet göstereceklerini söyleyen ancak dolar kuru dalgalanmasından planlarını erteleyen ünlü e-ticaret sitesi Amazon, resmen Türkiye’de! Detaylar haberimizde.

Türkiye’de satışta olmayan ürünlerin bulunabildiği, geniş ürün yelpazesine sahip olan popüler e-ticaret sitesi Amazon, geçtiğimiz sene Türkiye pazarına gireceğini duyurmuştu. Apple’dan sonra en değerli şirket unvanına sahip olan online perakende devi, bu kararı aldıktan uzun bir süre Türkiye’ye resmen geldiklerini belirten ilan vererek Türkiye’deki kullanıcılarını hem çok sevindirdi, hem de çok şaşırttı. Herkes dolar kuru dalgalanmalarından Türkiye’deki faaliyetlerine ilişkin planlarını erteleyebileceklerini konuşuyordu ancak bugün resmi site üzerinden yayınlanan bildiride tam tersi oldu; Amazon, amazon.com.tr adresi üzerinden Türkiye’deki kullanıcılara hizmet vermeye başladı.

Bugünden itibaren, Türkiye’deki tüketiciler artık amazon.com.tr üzerinden farklı kategoride milyonlarca ürüne, uygun fiyat ve 50 TL üzeri siparişlerde geçerli ücretsiz kargo ayrıcalığıyla ulaşabilecek. Bini aşkın yerli işletmenin ürünleri dahil olmak üzere kitap, elektronik, spor, outdoor, oyuncak, ev dekorasyonu ve bebek ürünleri 15 farklı kategoride geniş bir ürün yelpazesi sunan Amazon Türkiye, ayrıca lansmana özel fırsatlar sunuyor. amazon.com.tr Satıcı Hizmetleri Ülke Lideri Alpagut Çilingir’in de konuya ilişkin; “Amazon.com.tr Ülke Müdürü Sam Nicols, “Amazon olarak amacımız, müşterilerin internet üzerinden almak isteyebilecekleri her şeyi, cazip fiyatlarla sunan, dünya üzerindeki en müşteri odaklı şirket olmak. Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün, Türkiye’deki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımız ile beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştireceğiz. Bu sayede, Türkiye’deki müşterilerimizin güvenini kazanmayı hedefliyoruz.” diyor.

Türkiye’deki tüketiciler, Amazon Alışveriş mobil uygulaması, web sitesi ya da mobil tarayıcılar üzerinden istedikleri zaman, istedikleri yerde güvenli ödeme seçenecekleriyle rahatlıkla alışveriş yapabilecekler. Ayrıca, siparişlerini kolaylıkla takip ederek, diledikleri zaman 7 gün 24 saat müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilecek ve kullanıcı yorumlarını okuyarak arzu ettikleri şekilde büyüyen ürün yelpazesini inceleyebilecekler.”