Amazon, Türkiye Pazarına Girmek İçin Düğmeye Bastı

Amazon, Türkiye Pazarına Girmek İçin Düğmeye Bastı

E-ticaret devi Amazon Türkiye pazarında faaliyet göstermek üzere girişimlere başladı. ABD merkezli şirket yatırımını sıfırdan başlatabileceği gibi aktif olan bir şirketi de bünyesine katabilir. Amazon’un Türkiye’den hükümet yetkilileriyle görüşmelere başladığı da iddia edildi.

Dünyada elektronik ticaretin zirvesinde bulunan Amazon, Türkiye pazarından da pay almak için kolları sıvadı. Amazon yetkilileri bu bağlamda hem Türk hükümet yetkilileriyle hem de özel sektör yetkilileriyle görüşmelere başladı. ABD’li e-ticaret devinin ülkemizde faaliyet gösteren bir şirketi bünyesine katarak işe başlama ihtimali de bulunuyor.

Türkiye’nin geçen yıl e-ticaret sektöründe pazar payı yüzde 3.5 olurken ticaret hacmi de 17.5 milyar idi. Kalabalık nüfusu ve ticaret hacmindeki potansiyeliyle Türkiye pazarı Amazon’un dikkatini çekti. ABD’li şirketin Türkiye faaliyetlerini hangi stratejiyle başlatacağı da şimdiden merak konusu oldu. Görünüşe göre Amazon ya sıfırdan bir yatırım yapacak ya da var olan bir şirketi satın alacak. Şirket iki strateji için de görüşmeler yürütüyor ancak hangi özel şirketlerle temasa geçildiği şimdilik gizemini koruyor. Amazon, Türkiye pazarına giriş kararını somutlaştırdıkça detayların da netleşmesi bekleniyor.

Amazon, Teslimat Drone'larıyla Evlerin İhtiyaçlarını Ev Sahibine Bildirecek

Amazon'un Sahibi Jeff Bezos, Bill Gates'i Tahtından İndirmek Üzere

YORUMLAR