Amazon Video, Apple TV'ye Geldi

Amazon Video, Apple TV'ye Geldi

Birkaç dakika önce başlayan WWDC'17 konferansı kapsamında sahneye çıkan Tim Cook, altı büyük duyuru yapacaklarını söyledikten sonra tvOS ve Amazon işbirliğinden bahsetti. 

Apple TV, son zamanlarda popüler olan yeni bir teknoloji modanın uzantısı olarak ortaya çıkmıştı. iPhone'larda gördüğümüz iOS işletim sisteminin tekrar elden geçirilmiş ve televizyonlara uyarlanmış halini kullanan tvOS ile çalışan bu küçük cihaz, televizyon kanallarını izletmesinin yanı sıra Neflix gibi video odaklı uygulamaları da destekliyordu. 

50 farklı televizyon kanalının yanı sıra Netflix desteğiyle kullanıcılarının erişebildiği içerikleri bir hayli arttıran Apple, bugün yaptığı açıklama ile Amazon Prime Video servisini de Apple TV üzerinde göreceğimizi açıkladı. Yakın zaman sonra yapılacak güncellemeyle birlikte servisin Apple TV üzerinde kullanılabileceğinin altı çizildi. 

Amazon Prime Video da Netflix gibi içerisinde filmlerin ve dizilerin bulunduğu bir başka ücretli platform. Aylık belli ücretler ödeyerek üye olduğunuz bu platformda, vizyondaki filmlerin bir kısmını bulabildiğiniz gibi sadece Amazon Prime Video'ya özgü The Man in the High Castle gibi dizileri de izleyebiliyorsunuz. Eğer Apple TV kullanıcısıysanız, yakın zaman sonra Amazon'u kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Facebook, Apple TV İçin Video Uygulaması Geliştiriyor

Tinder Şimdi Apple TV'de! İşte Kullanım Rehberi

YORUMLAR