Amazon, Yeni Bulut Depolama Servisi Zocalo'yu Duyurdu

Amazon, Yeni Bulut Depolama Servisi Zocalo'yu Duyurdu

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu olan Amazon, 3 boyutlu ekranıyla dikkatleri üzerine toplayan Fire Phone akıllı telefonundan sonra, şimdi de yeni bulut depolama servisi Zocalo’yu tanıttı.

Zocalo, basitçe anlatmak gerekirse bugün kullandığımız Dropbox ve benzeri bulut servislerinin bir benzeridir. Zocalo, kullanıcıların internet üzerinden telefon, bilgisayar veya tabletleri aracılığıyla verilerine ulaşabildiği, başka kullanıcılarla paylaşabilmesine imkan tanıyor.

Amazon’un bu yeni servisinden yararlanabilmek için ayda 5 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu sayede 200 GB depolama alanını anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Amazon WorkSpaces’in 50 GB’lık ücretsiz depolama servisini kullanan şirketler bu hizmeti kullanmayı sürdürebilecek, isterlerse aylık 2 dolar ödeyerek bu alanı 200 GB’a çıkarabilecek. Ayrıca, herhangi bir yazılım yüklemeye de gerek duyulmuyor.

Amazon’un bulut depolama servisi dünya genelinde pek çok şirket arasında, kullananların büyük bir bölümü BT uzmanları olmak üzere yaygın olarak kullanılıyor. Zocalo ile herkesin kullanabileceği tarzda bir servis oluşturmak amaçlanıyor. Bu sayede Amazon, bu alanda da lider olmayı planlıyor.

YORUMLAR