Amazon'dan Satın Alınan Hoverboard Milyonluk Malikaneyi Kül Etti

Amazon'dan Satın Alınan Hoverboard Milyonluk Malikaneyi Kül Etti

2016 yılbaşında Dünya’nın en büyük internet alışveriş sitesi Amazon, hatalı ve sıkıntılı hoverboard’ların parasını iade edeceğine söz vermişti. Ancak Amazon, bir ev parası geri ödeyeceğini pek düşünememiş olabilir.

Amazon’dan satın alınan bir hoverboard şarj olurken alev alınca 1 milyon dolarlık malikane yanıp kül oldu. Amazon hakkında açılan dava, ABD mahkemelerinde neredeyse bir senedir devam ediyor.

C|net’in haberine göre, aslında bu ola 9 Ocak 2016 tarihinde meydana gelmiş. Ailenin Amazon alışveriş sitesine karşı olan hukuki savaşı neredeyse bir senedir devam ediyor. Amazondan alınan “çakma hoverboard”un Amazon web sitesinde yer alan satış bilgilerinde Samsun Batarya taşıdığı ifade edildiği ancak satın alınan hoverboard’un Çin malı pil taşıdığını iddia eden ev sahipleri sonunda kanuni savaşı kazanıyorlar gibi görünüyorlar.  Bu davada uzun süre Sorumluluk almayan Amazon 9 aylık zorlu bir hukuk savaşı sonunda kazazede aile 30 milyon dolarlık tazminat talep edebildi.   

ABD yasalarına göre, Amazon gibi alışveriş şirketleri eğer bir ürünle ilgili şikayet sırasında gerçek üreticiye ulaşamadıkları zaman ancak sorumluluk alıyorlar. Amazon bu denli yüklü bir davadan sıyrılmak için onlarca avukatı mesaiye koşturdu. Davanın doğal olarak uzaması bekleniyor.

Amazon, Tehlike Saçan Hoverboard'ların Parasını İade Edecek

Hoverboard'lar Tehlike Saçıyor! Uçaklarda Taşınması Şimdiden Yasaklandı

YORUMLAR